
Kopš seriāla "Mentu kari" režisors Jegors Abrosimovs spraiga sižeta piedzīvojumu žanru izjūt kā savējo. Viņš stāsta, ka mūsdienu cīnītāju par taisnību nebūt ne nejauši sauc arābu "Simts un vienas nakts" pasaku varoņa vārdā. Vispirms, tāpat kā Sindbads no pasakas, arī aktiera Andreja Smelova varonis cīnās ar pretiniekiem un riskē, aizstāvot vājākos – sievietes un bērnus. Otrkārt, seriāla scenārija autors Maksims Jesaulovs izrādījās kaislīgs filmu par Sindbada piedzīvojumiem pielūdzējs un, kad tika lemts par skanīgu vārdu jaunā seriāla varonim, viņš uzreiz iedomājās Sindbadu. Uzreiz jāatzīmē – filmas notikumi ir tāli no arābu teikām. Sindbads ir tikai galvenā varoņa iesauka, īsto vārdu viņš neatklāj. Par tā dzīvi neviens neko nezina, katru reizi viņš parādās ar citu personību.
Tā kā noslēpumainais aģents saskaņā ar scenārija ieceri ir dzimis Tunisijā, galvenās lomas izpildītājam bija jābūt ar specifisku ārieni. Režisors atzīst, ka atrast nepieciešamo bijis ļoti sarežģīti. "Turklāt mēs bijām uzstādījuši ļoti stingras prasības," saka Jegors Abrosimovs. "Filmā nedrīkstēja būt nekādu austrumu akcentu. Bet Andrejs Smelovs precīzi atbilda visām prasībām."
Andrejs Smelovs, kuru pazīstam no seriāla "Mentu kari 2", stāsta, ka, nokļuvis studijā uz aktieru atlasi un ieraudzījis uz tās durvīm seriāla nosaukumu, arī no sākuma esot nodomājis: būs kaut kas ar kostīmiem, kamieļiem, līkiem austrumu zobeniem un harēmiem. "Taču es kļūdījos. Austrumu pasakās Sindbads ir viltīgs un jautrs, bet manā varonī ir maz bezrūpības. Tas ir cilvēks, kas zaudējis mājas."
Kāpēc runa ir tieši par viņa pēdējo ceļojumu? "Tas ir pēdējais pirms atgriešanās mājās. Viņš steidz uz Tunisiju, kur mīt viņa pirmā mīlestība. Šajā ziņā mēs esam mazliet līdzīgi – es esmu pēc nacionalitātes ukrainis, taču dzimis un uzaudzis Kazahstānā. Pēterburgā dzīvoju desmit gadus, bet ne Krievijas pilsonības, ne sava nama man tur pagaidām nav," stāsta Andrejs Smelovs.
Resursi internetā:
http://www.kino-teatr.ru/kino/movie/ros/ser/12892/annot/