Kā atzīmēja izstādes atklāšanas laikā skolas direktore Ludmila Kašina, projekts izrādījās absolūti fenomenāls. Tas iesaistīja skolniekus ar dažādām sekmēm un iespējām, no dažādiem sabiedrības slāņiem un atšķirīgām ģimenēm, pat no visai nelabvēlīgām. Brīnumaini, bet visinteresantākie darbi un argumenti radās audzēkņiem, kuri līdz šim nebija izcēlušies ar radošām idejām.
Savukārt skolas audzēkņi sirsnīgi pateicās projekta organizatoriem. Savās atsauksmēs bērni to nosauca par lielisku iespēju ieraudzīt dzimto rajonu no jauna skata punkta un jauki pavadīt laiku. Daudzi ieguva jaunas iemaņas un atklāja, ka neparasto un skaisto var atrast pat visvienkāršākajās, ierastās lietās.
Skolēni iemācījas lietot fototehniku un fotografēt objektus, strādāt ar ēnām un meklēt labāko rakursu. Kā atzīmēja 8.c klases skolniece Dana Kovaļkova, kas pirmo reizi piedalījās līdzīgā projektā, plenēra laikā izdevās vislabākās bildes viņas dzīvē! Savukārt 9. c klases skolniece Anastasija Borovikova, aprakstot notikošo konstatēja - viņas draugi bija tādā sajusmā pēc sadarbošanās ar fotogrāfiem, ka tagad daudzi vēlās kļūt par fotomāksliniekiem. Audzēkņi saņēma speciāli veidotos diplomus, kas izraisīja nepārprotamu sajūsmu, jo daudzi šādu atzinības rakstu saņēma pirmo reizi mūžā.
Fotogrāfi pateicās par piedāvāto iespēju redzēt pasauli bērnu acīm. Piedalīšanos “absolūti pozitīvajā projektā” deva viņiem interesantu pieredzi, cerot uz tālāko sadarbošanos. Iniciatīvu atbalstīja kā skolnieki, tā arī skolas administrācija. Viens no dalībniekiem Sergejs Novikovs jau izteica konkrētus priekšlikumus par foto pulciņa nodibināšanu skolā, jau nākošgad projekts MMM var iziet ārpus Maskackas robēžām un apvienot vairākas Rīgas skolas.
Māksliniece Irēna’d Torres–Fernandez, izstādes noformētāja, vērtējot padarīto, atzina: „Projekts pierāda, ka veiksmīgu foto darbu radīšanai nebūt nav nepieciešama dārga tehnika. Pilnīgi pietiek ar pašu lētāko „ziepju trauku” un prasmi iekadrēt pareizi izvēlētu objektu.”
Latgales priekšpilsētas izpilddirekcijas kultūras projektu vadītāja Aija Briede atzinīgi novērtēja projektu un iezīmēja tā tālākās iespējas. Viņasprāt „Maskačka” ir īpaši bagāta ar kolorītiem un vēsturiskiem objektiem, kas rosina daudz un radoši domāt un strādāt.
„Mana Mīļā Maskačka” projekta organizatores, biznesa augstskolas Turība sabiedrisko attiecību fakultātes maģistrantes, secināja, ka šajā projektā spilgti iezīmējās mūsdienu sadarbības tendence: labus darbus darīt ir moderni un patīkāmi, jo rezultātā ieguvēji ir visi – dalībnieki, atbalstītāji un organizatori. Viņas vēlreiz uzsvēra projekta pamatuzdevumus – iespēju bērniem gūt alternatīvu TV un izklaidēm internetā, iepazīt sev ierastās lietas un vietas, vērojot tās caur foto objektīvu. Tā dīkdienīga un bezmērķīga pastaiga rajona ielās var pārvērsties interesantā nodarbē, kas vēlāk var kļūt par radošu profesiju. Projekta robežās skolnieki guva vienreizēju pieredzi sadarbībā ar izciliem foto māksliniekiem, mācījās precīzi formulēt jautājumus, guva maksimāli izsmeļošas atbildes un izprata, kāpēc mūsdienās vairs nevar atļauties strādāt pavirši.
Projekta ietvaros ir radīts foto blogs: http://rigamaskachka.blogspot.com, lai sekmētu bērnu un profesionālu fotogrāfu sadarbības attīstību. Tur būs iespējams ievietot bildes, komentēt draugu paveikto, uzklausīt pamācošu kritiku.
Pēc divām nedēļām izstāde ceļos uz Rīgas A. Pumpura 11. pamatskolu un tad uz Latgales priekšpilsētas izpilddirekciju.
Projektu atbalstīja: Latgales priekšpilsētas izpilddirekcija, Rīgas 75. vidusskolas direkcija, Rīgas A. Pumpura 11. pamatskolas direkcija, fotogrāfi un fotoentuziasti - Ainārs Meiers, Jūris Zaleskis, Sergejs Novikovs, Normunds Laizans, Andrejs Kollamets, Vadims Kovaļevskis, Arturs Jesinkevičs, Silvija Danelsone, Irēna d’ Fernandez Torres, Alda Brante, Silvija Danelsone, Ināra Gīriča-Dreģe un tipogrāfija BonMark.
Kultūra un māksla » Izstādes
Atklāta bērnu foto darbu izstāde "Mana mīļā Maskačka"
Alda Brante, 28.11.2008. 17:07
27. novembrī Rīgas 75. vsk. telpās norisinājās projekta "Mana mīļā Maskačka" kulminācija – ceļojošās foto izstādes atklāšana. Tajā eksponētas Maskavas ielas rajona 7. – 9. klašu skolnieku fotogrāfijas, kas tapušas foto plenērā viņu ierastajā "Maskačkas" kolorītajā vidē, sadarbībā ar profesionāliem foto māksliniekiem un entuziastiem.