Svētdiena, 22.Decembris 2024. » Vārdadienas svin: Saulvedis;

Lai izvairītos no enerģijas deficīta, plānots celt staciju, kas darbotos ar biomasu un oglēm

LETA, 13.06.2007. 22:50 | komentāri (1)

Viens no risinājumiem, kā segt elektroenerģijas deficītu pēc 2009.gada, kad slēgs Ignalinas AES, ir celt jaunu elektroenerģijas staciju, kas darbotos ar biomasas un ogļu maisījumu, šodien Baltijas reģionālajā enerģētikas forumā sacīja Ekonomikas ministrs Jurijs Strods (TB/LNNK).
Līdz nākamās nedēļas beigām Ekonomikas ministrija plāno sagatavot situācijas izpēti par elektroenerģijas deficītu pēc 2009.gada, un to iespējamajiem risinājumiem. Kā ilgtermiņa risinājums ir jaunās Ignalinas AES celtniecība, kas tiks pabeigta 2015.gadā. Savukārt kā risinājums starpposmam no 2009.gada līdz 2015.gadam tiks piedāvāta jaunas elektrostacijas būvniecība, sacīja Strods.

Viņš atzina, ka izvēle par labu biomasas un ogļu sajaukumam ir saistīta ar to, ka nav izdevīgi izmantot tikai biomasu kā izejvielu elektroenerģijas ražošanai. Savukārt gāze šobrīd tiek izmantota pārāk daudz un plaši, bet Latvijai nepieciešama energoresursu diversifikācija.

Turklāt šobrīd notiek TEC-2 būvniecība, kas gāzes patēriņu valstī palielinās vēl vairāk. Ministrs arī piebilda, ka tirgū darbojas daudz ogļu piegādātāju, savukārt gāzes cenu nākotnē nav iespējams paredzēt.

Ministrs arī atzina nepieciešamību attīstīt Baltijas valstu enerģētikas infrastruktūru, integrējot to Eiropas Savienības kopējā tīklā.

Savā beigu runā ministrs pauda cerību, ka enerģētikas forums Rīgā bija ļoti noderīgs visiem, kas darbojas enerģētikas tirgū. Foruma laikā tika apspriesti daudz dažādi jautājumi, kas saistīti ar Baltijas valstu problēmām un izaicinājumiem enerģētikā, arī ar energoresursu sadalījumu, atjaunojamo energoresursu izmantošanu, finansēšanu un citiem jautājumiem.

Strods norādīja, ka viņš kā ministrs darīs visu iespējamo, lai nodrošinātu līdzekļus, enerģētikas efektivitātes un drošības attīstībai. Ministrs arī izteica pārliecību, ka 10-15 gadu laikā Baltijas valstis būs līderes inovāciju jomā enerģētikā ES.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV