Saskaņā ar rīcības plānu „Palīdzības sniegšana bezpajumtniekiem nelabvēlīgos laika apstākļos Rīgā” no 1.oktobra līdz 30.aprīlim tiek īstenoti papildu pasākumi, lai palielinātu bezpajumtniekiem sniegtās palīdzības apjomu.
Apkopojot informāciju par 2009.gada februāri, var secināt, ka Rīgas patversmes/naktspatversmes pakalpojumus mēnesī vidēji ir izmantojušas 580 personas, kas salīdzinoši ir par 60 personām jeb 12 procentiem vairāk nekā šajā laika posmā pagājušajā gadā.
Vislielākais klientu skaita pieaugums vērojams Rīgas patversmes vīriešu nodaļā: maksimālais reģistrētais klientu skaits februārī bija 175 personas, bet vidējais skaits bija 157, kas ir par 34 personām jeb 28 procentiem vairāk nekā šajā laika posmā pagājušajā gadā.
Rīgas patversmes sieviešu nodaļās, Bārddziņu ielā 2, vidējais klientu skaits februāra mēnesī bija 46, kas ir par 18 personām jeb 12 procentiem mazāk nekā šajā laika posmā pagājušajā gadā; skaits samazinājās, jo daļa klientu pārgāja uz jauno naktspatversmi sievietēm Tvaika ielā 2, korp.12.
Naktspatversmē vīriešiem „Zilais Krusts”, Maskavas ielā 336, vidējais klientu skaits februārī bija 194, kas ir par 24 personām jeb 21 procentu vairāk nekā šajā laika posmā pagājušajā gadā.
Naktspatversmē vīriešiem „Esi drošs”, Bebru ielā 16, vidējais klientu skaits februārī bija 58, kas ir par septiņām personām jeb 13 procentiem vairāk nekā šajā laika posmā pagājušajā gadā.
Naktspatversmē sievietēm SIA „Dezinfekcijas stacija”, Bārddziņu ielā 2 vidējais klientu skaits februārī bija 39, kas līdzvērtīgs šajā laika posmā pagājušajā gadā.
Salīdzinot februārī vidējo personu skaita pieaugumu sieviešu un vīriešu patversmēs/naktspatversmē, var secināt, ka kopējais vīriešu vidējais skaits patversmēs/naktspatversmēs ir palielinājies par 95 personām jeb 28 procentiem, bet kopējais vidējais sieviešu skaits patversmēs/naktspatversmēs ir palielinājies par 23 personām jeb par 22 procentiem.
Labklājības departaments uzskata, ka klientu skaita pieaugumu patversmēs/naktspatversmēs var skaidrot ar bezdarba pieaugumu valstī: analizējot klientu nodarbinātību, var secināt, ka ir palielinājies darbaspējīgo nestrādājošo vīriešu un sieviešu skaits.
Rīgas patversmes struktūrvienība – mobilā brigāde ielu sociālajam darbam ar bezpajumtniekiem februārī sniedza konsultācijas 259 personām, saņēma 20 tālruņa zvanus, pārveda uz patversmēm/naktspatversmēm vai uz ārstniecības iestādēm 40 personu.
Rīgas dome februārī līdzfinansēja bezmaksas zupas virtuves pakalpojumus četrās Rīgas vietās, – līdz 700 porcijām dienā piecas reizes nedēļā. Februārī tika izdalītas kopumā 14 tūkstoši porciju.
Ņemot vērā, ka ir pieprasījums pēc naktspatversmes pakalpojuma personām alkohola reibumā, Labklājības departaments ir izvērtējis biedrības „Latvijas Sarkanais krusts” piedāvājumu atvērt naktspatversmes pakalpojumu gan vīriešiem, gan sievietēm Gaiziņa ielā 7, kur varētu būt vietas 30 personām. Plānots, ka minēto pakalpojumu varētu sākt sniegt no 16.marta.
Latvijā un pasaulē » Sadzīve
Par palīdzību bezpajumtniekiem 2009.gada februārī
Dz.Zaļūksnis, 10.03.2009. 15:59
Rīga domes Sociālo jautājumu komiteja uzklausīja Labklājības departamenta sniegto informāciju par bezpajumtniekiem sniegto palīdzību aukstajos laika apstākļos 2009.gada februārī.