Detālplānojumu pēc SIA Jaunrīgas attīstības uzņēmums pasūtījuma izstrādāja SIA Grupa 93 sadarbībā ar arhitektūras biroju SIA Forma. Andrejsalas detālplānojuma teritorija aptver 48,5 ha - Andrejsalas sauszemes teritoriju (36ha), kā arī joslu Rīgas brīvostas akvatorijā un Eksporta ielas posmu.
Detālplānojuma mērķis bija noteikt Andrejsalas teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumus, veidojamās apbūves struktūru un kompozīcijas principus, lai, izmantojot Rīgas vēsturiskā centrā un plānojuma teritorijā esošo vērtīgo kultūras mantojumu, akvatorijas un krastmalas, izveidotu savdabīgu daudzfunkcionālu darījumu, pakalpojumu, mājokļu, atpūtas un nozīmīgu sabiedrisko objektu (muzeja kompleksa, koncertzāles) teritoriju ar augstvērtīgu publisko ārtelpu. Paredzēts, ka nākotnē Andrejsala būtiski papildinās Rīgas vēsturiskā centra un Vecrīgas tūrisma piesaistes un darījuma funkcijas.
Andrejsalas apbūve plānota funkcionālā ziņā daudzveidīga, lai radītu priekšnoteikumus atraktīvas, dinamiskas, un norisēm bagātas vides veidošanai. Kopējā apbūves platībā dažādu tipu dzīvokļi aizņems 66,7%, kultūras un izklaides objektu īpatsvars sastādīs 8,8%, biroju platības veidos 11,9%, viesnīcas 5,5 %, bet mazumtirdzniecības objekti sastādīs 7,1% no kopējās apbūves platības. Īstenojot maksimālo apbūves programmu, Andrejsala būtu dzīvesvieta 9000 iedzīvotāju, bet darbavieta 14 000 cilvēku.
Tālāk Andrejsalas attīstītāja SIA Jaunrīgas attīstības uzņēmums turpinās būvniecības ieceru izstrādi kvartāliem un kompleksās apbūves teritorijām, organizēs atsevišķu ielu un citu infrastruktūras projektu izstrādi, publiskās ārtelpas objektu un ēku projektēšanu. Plānots rīkot arī vietēja vai starptautiska mēroga arhitektūras konkursus un veikt būvniecības ieceru publisko apspriešanu.
Projekta attīstība iecerēta vairākos virzienos un kārtās – gan jaunbūvju, gan industriālā mantojuma objektu rekonstrukcijas un jaunu publiskās ārtelpas objektu plānošanā, lai veidotos patstāvīgi funkcionējošas, kompleksi attīstītas un pabeigtas teritorijas. Neizbūvētā apkārtējā teritorija līdz nākamās kārtas būvniecības uzsākšanai kalpos pagaidu funkcijām – auto stāvlaukumiem, stādu audzētavām, zālieniem, sporta un rekreācijas objektiem.
Andrejsalas detālplānojuma izstrāde tika uzsākta 2004. gada jūlijā. Plānojuma pirmās redakcijas sabiedriskā apspriešana noritēja no 2007. gada 5. jūnija līdz 2. jūlijam, bet detālplānojuma galīgās redakcijas sabiedriskā apspriešana ilga no 2007. gada 23. novembrim līdz 13. decembrim. 2008. gada 30. janvārī Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja atbalstīja Andrejsalas detālplānojuma galīgo redakciju.
2008. gada 12. augustā Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas deputāti atbalstīja apbūves moratorija noteikšanu Andrejsalas dienvidu daļā līdz tiks pabeigta Hanzas šķērsojuma priekšizpēte. Ar šo nosacījumu komiteja akceptēja Andrejsalas detālplānojuma galīgo redakciju, kā arī teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumus. 2008. gada 27. augustā Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja atbalstīja Andrejsalas detālplānojuma galīgās redakcijas apstiprināšanu un apbūves noteikumus.
Latvijā un pasaulē » Sadzīve
Apstiprināts Andrejsalas detālplānojums
www.andrejsala.lv, 01.04.2009. 10:16
Vakar, 31. martā, Rīgas dome apstiprināja Andrejsalas detālplānojuma galīgo redakciju un Andrejsalas teritorijas izmantošanas un apbūves saistošos noteikumus un paplašināja apbūves moratorija teritoriju Andrejsalas dienvidu daļā.