Foto: LETA
Apmēram 20 denacionalizēto namu īrnieki katru uz plenārsēdi ejošo deputātu sagaidīja ar kliedzieniem: "Kompensāciju!" un "Genocīdam - nē".
Līdzatnestajos plakātos piketētāji pieprasīja "dzīvokļus nolaupīto vietā", pauda viedokli, ka "par patvaļību jātiesā" un kaunināja namīpašniekus - patvaļniekus.
Saeimas ieejas pretējā pusē bija izvietojušies apmēram 15 apvienības "Dzimtene" pārstāvji, kuri plakātos apgalvoja, ka "grib iztirgot rīdzinieku mantojumu - atjaunoto Sv.Pētera baznīcu".
Kā ziņots, Ministru kabinets (MK) 5.jūnijā akceptēja likumu par Rīgas Svētā Pētera baznīcas un tās kultūrvēsturiskās vērtības saglabāšanu un aizsardzību.
Likuma uzdevums ir noteikt baznīcas juridisko piederību, kā arī baznīcas izmantošanas, uzturēšanas, apsaimniekošanas un finansēšanas jautājumus.
Ar šo likumu Latvijas Evaņģēliski luteriskajai baznīcai noteiks īpašuma tiesības uz nekustamo īpašumu - Rīgas Svētā Pētera baznīcas ēku Rīgā, Skārņu ielā 19, un zemes vienību 2788 kvadrātmetru platībā Rīgā, Pēterbaznīcas ielā. Nekustamais īpašums jāieraksta zemesgrāmatā uz Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas vārda, kā arī jānorāda, ka tas ir valsts nozīmes kultūras piemineklis.
Likumprojektā paredzēts, ka reliģisko darbību Rīgas Svētā Pētera baznīcā reglamentē Reliģisko organizāciju likums un citi normatīvie akti, baznīcu izmanto kā kulta celtni, kā arī kā koncertu un izstāžu kultūras pasākumu vietu. Citiem mērķiem baznīcu var izmantot, vienojoties ar Latvijas Evaņģēliski luterisko baznīcu.
Līdz 2007.gada 1.jūlijam Rīgas pilsētas pašvaldībai jānodod un Latvijas Evaņģēliski luteriskajai baznīcai jāpārņem savā īpašumā minētie nekustamie īpašumi, bet līdz 31.oktobrim darbība jāuzsāk baznīcas padomei.