Konferences pirmajā daļā uzstāsies LR Kultūras ministrijas vecākā referente nemateriālā kultūras mantojuma politikas jautājumos Signe Pujāte, kura runās par valsts politikas nostādnēm nemateriālās kultūras kontekstā. Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes pētnieki Ilze Lāce un Jānis Daugavietis iepazīstinās ar socioloģijas skatu uz tradicionālo kultūru un amatiermākslu, savukārt ekonomiskos aspektus aplūkos Dzintaru koncertzāles projektu vadītāja Ieva Zemīte.
Konferences otrajā daļā iesāktās tēmas tiks turpinātas darba grupās „Tradīcijas un jaunrade svētku sarīkojumā”, „Radoša domāšana – savstarpējas uzticības un sadarbības pasaule” un „Mūsdienīga horeogrāfijas izglītība”, kuras vadīs Latvijas Kultūras koledžas pasniedzēji un viesi.
Noslēgumā konferences dalībniekiem tiks piedāvāta iespēja noskatīties Latvijas Kultūras koledžas radošo kolektīvu priekšnesumus, Romualda Pipara filmu „Monētas dubultportrets”, kā arī tikties ar filmas režisoru.
Filmā „Monētas dubultportrets” apkopoti uz 8mm kinofilmas dokumentēti amatierfilmējumi, kas atklāj vēl līdz šim neredzētu Latvijas kultūrvēstures dārgumu krātuvi. Filma ir par mūsu tēviem un mātēm – par paaudzi, kura dzīvoja, cerēja, mīlēja un sapņoja, būvēja savu dzīvi ar tādiem pašiem mērķiem kā jebkurš cilvēks brīvajā, demokrātiskajā pasaulē. Filma rāda dzīvi sociālistiskā valstī, kas balstījās uz izolētu, no pārējās pasaules atdalītu sabiedrību, kur valsts dzīvoja pēc vienas, bet cilvēki pēc citas morāles.
Latvijas Kultūras koledža ir viena no pieredzes un tradīcijām bagātākajām koledžām Latvijā. Šobrīd tā piedāvā pirmā līmeņa profesionālo augstāko izglītību, sagatavojot dažādu specialitāšu radošo industriju, tradicionālās kultūras un skatuves mākslu speciālistus. Pašlaik koledžas 17 programmās studē ap 500 jauno speciālistu.
Latvijā un pasaulē » Sadzīve
Latvijas Kultūras koledža aicina uz zinātnisku konferenci „Radošs process un dzīves kvalitāte”
Daiga Bināne, 06.04.2009. 17:23
Trešdien, 8. aprīlī, plkst. 12.00, Latvijas Kultūras koledžas Baltajā zālē (Bruņinieku iela 57, Rīga) norisināsies zinātniskā konference „Radošs process un dzīves kvalitāte”, kuras mērķis ir akcentēt tradicionālās kultūras un amatiermākslas nozīmi indivīda radošā potenciāla attīstībā, kā arī izvērtēt šīs kultūras nozīmi sabiedrībā un valstī kopumā.