Otrdiena, 24.Decembris 2024. » Vārdadienas svin: Ieva, Ādams;

„Mammadaba” vēstnieki Lieldienu olu krāsošanai iesaka izmantot dabiskas metodes

Ieva Vītola, 09.04.2009. 16:29

„Daba ir visu mākslas darbu pats oriģināls,” uzskata A/S „Latvijas valsts meži” kustības par atpūtu dabā „Mammadaba” vēstnieki – Kristīne Garklāva, Evelīna Kovaļevska, Natālija Jansone, Dita Lūriņa un Sergejs Kondrašins, kuri pirms Lieldienām satikās restorānā „Kaļķu vārti”, lai dalītos pieredzē par Lieldienu olu krāsošanas metodēm, izmantojot tikai un vienīgi dabas pārsteidzošās veltes.
„Mammadaba” vēstnieki Lieldienu olu krāsošanai iesaka izmantot dabiskas metodes

Senie latvieši Lieldienas svinēja reizē ar pavasara svētkiem, kad zeme un saule tikko modušās pēc ziemas miega un dabā jaušami pirmie zaļie asniņi, dzinumi, pumpuri un lapiņas. „Mammadaba” vēstnieki ir vienisprātis, ka šis ir laiks, kad daba aicināt aicina ikvienu no mums iziet ārā, izberzēt acis pēc ziemas miega un paraudzīties visapkārt! Tieši dabā mēs varam smelties brīnišķīgāko iedvesmu un rast daudzveidīgākos materiālus Lieldienu olu krāsošanai, kā arī iegūt mākslas darba cienīgus un pats galvenais - pārsteigumiem bagātus rezultātus!

„Mammadaba” vēstnieki, kuri ir dabai draudzīga un veselīga dzīvesveida piekritēji, olu krāsošanai bija izvēlējušies pieredzē pārbaudītus materiālus - sīpolu mizas un biešu sulu sarkanīgi brūna toņa iegūšanai, aroniju sulu un upeņu ievārījumu sarkanīgi violetam tonim, melleņu ievārījumu - zili violetam tonim un kumelīšu-bērzu lapu novārījumu - zaļgani dzeltenam tonim.

Koši brūnu toni varot iegūt, izmantojot alkšņu mizu novārījumu, savukārt koši dzeltenas olas varot nokrāsot pūpolu zaru novārījumā, kumelītēs vai māllēpēs.

Lai iegūtu košu un piesātinātu toni, olas pēc vārīšanas vajagot noskalot aukstā ūdenī (lai čaumala vēlāk labi lobītos), un likt atpakaļ katlā ar novārījumu, un paturēt vēl 30-40 minūtes.

Ja novārījumam, kurš sagatavots olu krāsošanai, piepilināsiet parafīnu, olas nokrāsosies lāsumainas, līdzīgas marmora rakstam.

Dabā sastopamie materiāli radīs neatkārtojamus ornamentus un rakstus – skujiņas, lapiņas, kaltētas puķītes un tējiņas viedos interesantus nospiedumus, savukārt sniegpulkstenīšu ziediņi, zāles stiebriņi, lapiņas, pumpuri un citi zaļi asniņi, ja tos pietīsiet olas sāniem, ne vien radīs nospiedumu, bet arī dažādi iekrāsosies.

Raibi punktotu rakstu iegūsiet, izmantojot grūbas, rīsus, putraimus, auzu pārslas un citus virtuvē atrodamos labumus. Pirms tos ar marli pietinat olai, olu vēlams samitrināt ar ūdeni.

Regulāras formas ornamentus var veidot arī no papīra, izgriežot vēlamās formas trafaretus.

Ja ar sveci, etiķi vai citrona sulu uz olas uzzīmēsiet rakstus, zīmējumus vai ornamentus, iezīmētās vietas vārot nenokrāsosies un raksts būs labi saskatāms.

Svītrojumu var panākt, olu notinot ar diegu vai dziju, savukārt rūtainu rakstu radīs tīklojums – šim nolūkam praktiski izmantot sīpolu un ķiploku fasējamos maisiņus.

Jau nokrāsotas olas iespējams izdaiļot, ar adatiņu ieskrāpējot dažādus rakstus.

„Mammadaba” vēstnieki ir vienisprātis, ka dabas veltes ir ne vien veselīgākais olu krāsošanas veids, bet arī pārsteigumiem bagātākais - „nekad nevar zināt, kas beigās būs sanācis!” viņi smej.

Dabīga prieka, veselības un pārsteigumiem bagātas Lieldienas, kā arī – smaidīgas un dzīvespriecīgas gleznas uz Jūsu Lieldienu olu sāniem!

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV