Pirmdiena, 18.Novembris 2024. » Vārdadienas svin: Doloresa, Aleksandrs;

Maksājot sodus, būs jāsniedz vairāk informācijas par sevi

Andrejs Rjabcevs, 21.07.2009. 13:09

Apmaksājot ar bankas pārskaitījumu administratīvo sodu un sedzot izmaksas par veiktajām toksisko un alkoholisko vielu koncentrācijas pārbaudēm, iedzīvotājiem turpmāk bankas maksājuma uzdevumā būs jānorāda plašāka informācija gan par sevi, gan par veikto likumpārkāpumu.

To nosaka šodien, 21.jūlijā, valdībā pieņemtie grozījumi Ministru kabineta 2007.gada 18.decembra noteikumos Nr.915 "Noteikumi par kārtību, kādā sedz izdevumus, kas saistīti ar alkohola koncentrācijas, narkotisko vai citu apreibinošo vielu iespaida konstatēšanai veiktajām pārbaudēm".

Kā skaidro Iekšlietu ministrijā (IeM), lai gan Administratīvo pārkāpumu kodeksā noteikts, ka izdevumus par speciālajām pārbaudēm alkohola koncentrācijas un narkotisko vai citu apreibinošo vielu iespaida konstatēšanai sedz persona, kurai uzlikts administratīvais sods, tomēr ikdienas darbā policisti pārliecinājušies, ka ļoti bieži šie maksājumi netiek saņemti, jo maksājuma mērķī ir norādītas nepilnīgas ziņas vai tās nav norādītas vispār. Pēc Valsts policijas informācijas aprēķināts, ka aptuveni 15 procenti no visiem maksājumiem sistēmā nevar tikt atpazīti, jo soda naudas samaksātas no citu personu bankas kontiem, tādējādi uzrādot citu maksātāju personas kodu un radot grūtības izsekot, par kuru pārkāpumu un kāda tieši persona to maksā.

Pēc grozījumu oficiālas stāšanās spēkā administratīvi sodītajiem autobraucējiem un citām personām soda maksājuma uzdevumā obligāti būs jānorāda maksātāja vārds un uzvārds, maksājuma apmērs, iestādes budžeta kods, kurā veicama iemaksa, kā arī administratīvā pārkāpuma protokola numurs un datums. Šādā veidā policija cer daudz efektīvāk pārvaldīt maksājumus, kas tiek saņemti no personām par ekspertīžu veikšanu, kā arī izvairīties no nepatīkamiem starpgadījumiem, ko radīja līdzšinējās nepilnības likumdošanā.

Jaunā kārtība samazinās slodzi arī tiesu izpildītājiem, jo līdz šim, neatpazīstot kādu maksājumu, sistēma automātiski sagatavoja ziņojumu par piespiedu piedziņas procesa uzsākšanu. Tādos gadījumos personām vajadzēja vērsties policijā un skaidroties, kāpēc bankā pārskaitītā nauda adresātu nav sasniegusi.

Tiesības veikt alkohola koncentrācijas, narkotisko vai citu apreibinošo vielu iespaida konstatēšanas pārbaudes ar portatīvām mērierīcēm piešķirtas Valsts policijas, pašvaldības policijas, Valsts robežsardzes darbiniekiem, kā arī Valsts probācijas dienesta amatpersonām. Savukārt medicīniskās pārbaudes veicamas ārstniecības iestādēs. Alkohola koncentrācijas noteikšana aizturētās personas organismā šobrīd izmaksā gandrīz 40 latu, savukārt pilnā narkotisko vielu ekspertīze Narkoloģijas valsts aģentūrā maksā gandrīz trīsreiz vairāk.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV