Tas noticis svētdienā - dienā, kad Valsts prezidents Valdis Zatlers nodeva zvērestu. Viņas vietā citu deputātu neievēlēja.
Kā raksta "Diena", tam vajadzētu būt īpašam iemeslam, lai veiktu pārmaiņas frakcijas vadībā vasaras vidū, kad Saeima ir brīvdienās.
Taču no JL frakcijas vadītāja otra vietnieka Kārļa Šadurska, kas, pēc neoficiālām ziņām, ir bijis viens no lēmuma ierosinātājiem, "Dienai" neizdevās uzzināt patiesos tā iemeslus. Viņš apstiprināja šo faktu, taču "tas ir ētiskas dabas jautājums un tam pamatā ir nevis viens, bet vairāki gadījumi". Vairāk neko Šadurskis nekomentēja.
Atsaucoties uz nevēlēšanos partijas iekšējās lietas publiskot, no komentāriem atteicās arī Āboltiņa. Viņa laikrakstam vienīgi pateica, ka pēc jautājuma ierosināšanas sēdi esot atstājusi. Cik zināms, tajā nav bijis arī partijas bijušais līderis Einars Repše.
Neoficiāla informācija liecina, ka Āboltiņa ir sodīta par to, ka referenduma dienā pārstāvējusi JL Latvijas Televīzijas pārraidē, "lai gan bija citi cilvēki, kas referenduma kampaņā bija strādājuši daudz vairāk", laikrakstam skaidrojis kāds zinātājs.
Jau iepriekš bija dzirdēts, ka atsevišķiem deputātiem tiek pārmesta uzstāšanās medijos, kur vajadzētu izskanēt partijas līderu viedoklim. Tomēr, kā norāda "Diena", medijiem ir tiesības uzrunāt jebkuru politiķi, jo sabiedrībai ir jāzina ne tikai līderu, bet arī katra ierindas deputāta viedoklis, lai varētu vērtēt viņu profesionalitāti.