Premjera Ivara Godmaņa (LPP/LC) valdības laikā Iekšlietu ministrijai tika uzdots uzdevums izveidot darba grupu Krīžu komunikācijas programmas projekta izstrādei. Darbs bija jāveic astoņu mēnešu laikā. Diemžēl programmas izstrāde joprojām atrodas sākuma stadijā un kā 7guru.lv informēja Krīzes komunikācijas programmas projekta izstrādes šī brīža vadītāja Sintija Virse, vainīga esot personāla maiņa un iepriekšējās darba grupas vadītājas neizdarības.
Jau februārī eksperti prognozēja, ka „darba grupai plānots kustēties kā gliemezim”. Pēc astoņiem mēnešiem prognozes piepildās.
Komunikāciju eksperte Iveta Antonišķe, „Eksodus Integrētās Komunikācijas” valdes priekšsēdētāja: „Programmas neesamība ir milzīga bezatbildība, jo krīze var notikt jebkurā dienā.”
Inga Latkovska, Latvijas sabiedrisko attiecību kompāniju asociācijas (LSAKA) vadītāja un sabiedrisko attiecību aģentūras „PR Stils” direktore uzskata līdzīgi: „Tiesa, ir simts un viena institūcija, kurai krīzes komunikācijas plāna nav, bet Iekšlietu ministrijai šādam plānam vajadzētu būt, jo ministrijas atbildībā ir nopietnas riska zonas.”
Savukārt Arnis Lapiņš, „P.R.A.E.” projektu direktors bezatbildīgo situāciju Iekšlietu ministrijā raksturo sarkastiski: «Ikvienā situācijā, kas līdzīga tai, kāda izveidojās pēc avārijas Kundziņsalā, teorētiski iespējami divi risinājumi. Pirmkārt, fantastiskais, kad iestāde saspļauj saujās, izdara darbu un ir gatava nākamajam izaicinājumam. Kā ikviens fantastisks risinājums, tas piepildās tikai izņēmuma gadījumos. Otrkārt, iespējams arī reālais risinājums. Proti, nekas nenotiek, iesaistītās personas reizēm satiekas, parunā, sola aktivizēties un beigu beigās kaut ko izdarīt. Visticamāk, ka tā tas turpināsies līdz nākamajai krīzei, kad izrādīsies, ka nekāda plāna joprojām vienkārši nav.”
Latvijā un pasaulē » Sadzīve
Krīžu komunikācijas programmas joprojām nav
Līva Balode, www.7guru.lv, 22.10.2009. 13:06
Neskatoties uz to, ka beidzies termiņš, kad bija jāizstrādā Krīžu komunikācijas programma, tās izstrāde joprojām atrodas pašā sākuma stadijā. Zīmīgi, ka laikā, kamēr plānam vajadzēja tikt izstrādātam, Rīga jau pārdzīvojusi tā saucamo Kundziņsalas krīzi, pēc kuras tika diskutēts gan par visu iesaistīto struktūru sadarbību, gan arī par profesionālu komunikāciju nodrošināšanu.