Kā pastāstīja Valsts policijas Iekšējās drošības biroja priekšnieka vietniece Iveta Smoča, vīrieša nāves iemesls ir galvas smadzeņu trauma, kas iegūta tajā laikā, kad viņš atradies Siguldas policijas iecirknī.
Policija ir sašutusi par Rīgas apgabaltiesas lēmumu, ar kuru trīs šajā lietā aizdomās turamie Siguldas policisti atbrīvoti no apcietinājuma. Viņiem kā drošības līdzeklis piemērota policijas uzraudzība, un šis tiesas lēmums nav pārsūdzams.
Jau ziņots, ka 17.jūlijā Rīgas apgabaltiesa visiem trim mirušā uzņēmēja Ieviņa-Brambja lietā aizdomās turamajiem Siguldas policistiem atcēla iepriekš piemēroto drošības līdzekli - apcietinājumu. Viņiem kā drošības līdzeklis noteikta policijas uzraudzība.
Sākotnēji tiesa mainīja drošības līdzekli Siguldas policistam Jurim Stepiņam, bet vēlāk - arī aizdomās turamajiem Valdim Mežakungam un Jurijam Rudakovam.
Kā pēc tiesas sēdes norādīja Rudakova advokāts Aldis Razgaila, šajā lietā ir daudz pretrunu, jo ekspertīze ir parādījusi, ka mirušais ir bijis alkohola reibumā, kaut gan tiek apgalvots arī pretējais. Turklāt policistiem nav redzamu savainojumu, kas liecinātu par to, ka viņi būtu fiziski iespaidojuši mirušo.
Jaunais drošības līdzeklis paredz, ka visiem trim no plkst.23 līdz 6 rītā ir jāatrodas mājās, viņi nedrīkst tuvoties savai bijušajai darba vietai, satikties savā starpā un viņiem arī regulāri jāatzīmējas Rīgas rajona Policijas pārvaldē, aģentūru LETA informēja tiesas preses sekretāre Evita Naglinska.
Kā galveno argumentu drošības līdzekļa maiņai viņa minēja to, ka apsūdzētie nevarēs traucēt izmeklēšanai.
Kā ziņots, policisti tiek turēti aizdomās par cilvēka fizisku ietekmēšanu.
Kā iepriekš rakstīja laikraksts "Neatkarīgā", mirušais uzņēmējs nav bijis alkohola reibumā.
Mirušā uzņēmēja līķim 18.jūnijā veikta autopsija, un tajā secināts, ka viņa organismā notikušas izmaiņas traumu dēļ. "Nav patiesība, ka viņš bija sasists no galvas līdz kājām. Iespējams, ka par zilumiem tika noturēti līķa plankumi, tomēr ekspertīzē konstatēja spēka pielietošanu tikai galvas un kakla apvidū," laikrakstam skaidroja Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centra direktore Velta Volksone.
Kā iepriekš, atsaucoties uz neoficiālu informāciju, ziņoja Latvijas Televīzija, uzņēmējs esot bijis iesaistīts kautiņā spēļu zālē. Pēc tam viņš pārradies mājās un sūdzējies par sliktu pašsajūtu. Vīrieša kaimiņi izsaukuši pašvaldības policiju, kas cietušo nogādājuši vietējā slimnīcā. Tur viņš apsekots, taču traumas nav konstatētas. Ārsta apskate gan oficiāli dokumentos nav fiksēta.
Pēc tam vīrietis nogādāts policijas iecirknī, kur naktī uz 18.jūniju miris.
Iepriekš tiesa nolēma apcietināt visus trīs Siguldas policistus.
Par notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 317.panta otrās daļas. Tas paredz, ka vainīgās personas var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz desmit gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz 200 minimālajām mēnešalgām, atņemot tiesības ieņemt noteiktus amatus uz laiku no viena līdz pieciem gadiem vai bez tā.
Siguldas policijas darbinieki tika aizturēti 27.jūnijā.
Valsts policijā turpinās gan kriminālprocesa izmeklēšana, gan dienesta izmeklēšana.