"Grafiti zīmējuma radīšana - tā ir performance pilsētā, cik uzmanības tā piesaista, tik arī piesaista. Garāmgājējiem it tikai tik laika, cik mums visiem ikdienas steigā. Taču cilvēki [zīmējumu] pamana."
Pēc viņas teiktā, pasākuma organizatoru mērķis nebija piesaistīt plašas masas, bet gan rīkot performanci, kas izraisītu diskusijas sabiedrībā.
Grafiti zīmējums kā simbolisks piemineklis Kritušajai meitenei izvēlēts divu iemeslu dēļ: grafiti māksla ir pilsētā ļoti iederīgs mākslas veids, turklāt zīmējuma radīšana notiek pietiekami ātri, lai ikviens skatītājs varētu izbaudīt performanci, stāstīja Bille.
Grafiti mākslinieki projektā piedalījušies savas personīgās nostājas vadīti. "Mēs atbalstām šo kampaņu. Galvenā darba ideja ir, ka laika gaitā Latvija ir kļuvusi par tādu kā rūpnīcu, kas štancē šīs meitenes. Viņas domā, ka satiks ārzemnieku un tā būs viņu lielā mīlestība. Taču tas ir tik muļķīgi," sacīja viens no māksliniekiem, kurš savu vārdu atklāt nevēlējās.
"Nelielu ieguvumu dēļ, tādu kā ieejas maksa klubā vai izmaksāts kokteilis, nav jēgas iesaistīties vienas nakts sakaros ar ārzemniekiem. Turklāt šīs meitenes veido ne tikai savu, bet arī visas valsts tēlu," minēja Bille.
Grafiti zīmējuma veidošana noslēdz vairāk nekā mēnesi ilgušo sociālo kampaņu, kuras laikā gan vietējās sabiedrības, gan ārvalstu tūristu uzmanība tika vērsta uz sekstūrisma problēmu Rīgā.
Mākslas darbs Esplanādē būs skatāms līdz plkst.20, bet pēc tam līdz 26.augustam to varēs apskatīt Andrejsalā.
Jau ziņots, ka pašmāju un ārvalstu mediji regulāri norāda uz Rīgu kā sekstūristu un nakts izklaides cienītāju galamērķi.
Kampaņa organizēta, vēršoties pret viedokli, ka Rīga ir lēta uzdzīves vieta ar viegli pieejamiem seksa pakalpojumiem ne tikai specializētās vietās, bet arī no vietējām meitenēm naktsklubos, bāros un citās izklaides vietās.
Mērķis bija pārtraukt vienaldzīgo attieksmi pret sekstūrisma problēmu, kā arī paaugstināt sabiedrības - tieši jaunu sieviešu - pašapziņu. "Svarīgi, lai tas nepazustu un, iespējams, valsts un pašvaldību institūcijas sarosītos un turpinātu darbu pie problēmas risināšanas."
Kampaņas laikā līdztekus reklāmām vidē, televīzijā un presē tika rosinātas diskusijas medijos par sekstūrisma tematiku, tā iemesliem un risinājumiem, kā arī organizēti meiteņu reidi Vecrīgā, kuru laikā dalīti kampaņas vizuālie materiāli un notikušas sarunas ar Vecrīgā sastaptajiem cilvēkiem.
Kampaņā iesaistījās arī mūziķi - grupa "re:public" un dziedātājs Dons, kuri sacerēja un iedziedāja dziesmu "Lielā pilsēta".