Lai izglītības iestāde varētu pretendēt uz valsts ģimnāzijas statusu, tai jāatbilst vairākiem kritērijiem - jāīsteno ne mazāk kā trīs vispārējās vidējās izglītības programmas, skolēnu skaitam 10.-12.klasēs jābūt ne mazākam par 200 (republikas pilsētā - 350), iepriekšējos divos mācību gados vismaz 75 procentiem skolēnu mācību sasniegumu novērtējums centralizētajos eksāmenos nav zemāks par C līmeni un izglītības iestādei arī jāveic pedagogu tālākizglītības centra un reģionālā metodiskā centra funkcijas.
Ogres ģimnāzija īsteno trīs vispārējās vidējās izglītības programmas - vispārizglītojošā virziena, matemātikas, dabaszinību un tehnikas virziena, un humanitārā un sociālā virziena izglītības programmu, kā arī vispārējās pamatizglītības otrā posma (7.-9.klase) izglītības programmu.
No 10. līdz 12.klasē ģimnāzijā mācās 251 skolēns, skolā kopā 7.-12.klasē mācās 549 skolēni. 2007./2008.mācību gadā 78,4 procentiem skolēnu, bet 2008./2009.mācību gadā - 75,3 procentiem skolēnu mācību sasniegumu novērtējums centralizētajos eksāmenos ģimnāzijā nav bijis zemāks par C līmeni.
Ogres ģimnāzija veic pedagogu tālākizglītības centra un reģionālā metodiskā centra funkcijas, organizē metodiskos seminārus visu mācību priekšmetu skolotājiem, ģimnāzijas pedagogi ir vairāku mācību materiālu autori. Ogres ģimnāzija jau 11 gadus ir LatSTE (Latvijas sabiedrības tehnoloģiju ekspozīcijas) organizētāja skola.
Šobrīd Latvijā darbojas 21 valsts ģimnāzija, to darbība ir nozīmīga, lai nodrošinātu spējīgāko skolēnu potenciāla attīstību visos Latvijas reģionos un lai kopumā paaugstinātu Latvijas skolēnu zināšanu kvalitāti. Tā kā valsts ģimnāzijas veic arī reģionālā metodiskā centra un pedagoga tālākizglītības centra funkcijas, tām ir nozīmīga loma valsts izglītības kvalitātes veicināšanā.
Latvijā un pasaulē » Izglītība un zinātne
Ogres ģimnāzijai piešķir valsts ģimnāzijas statusu
Izglītības un zinātnes ministrijas Komunikācijas nodaļa, 09.02.2010. 13:32
Ogres ģimnāzijai ar 2010.gada 1.septembri tiek piešķirts valsts ģimnāzijas statuss - to paredz Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavotais Ministru kabineta rīkojuma projekts, kurš šodien, 2010.gada 9.februārī, apstiprināts valdībā.