Liepa sacīja, ka tiesu sistēmai tagad būtu pašai jāparāda, ka tā balstās uz taisnīgas tiesas un sacīkstes principiem un ka šāda veida apgalvojumi, kas ir izteikti, bet faktiski nav pierādīti, neraksturo Latvijas tiesu sistēmu.
Advokāts uzsvēra, ka ir svarīgi nodalīt, ka patlaban tiek runāts par materiālu, ko uz savu atbildību publiskajā telpā ir iesnieguši kādi cilvēki - publicists Lato Lapsa un "kāds pilsonis ar uzvārdu Brūklenis", un tieši viņi arī uzņemoties atbildību par ierakstu autentiskumu un atbilstību patiesībai.
Liepa sacīja, ka patlaban ar pilnīgu pārliecību neesot iespējams 100% apgalvot, ka viss rakstītais esot arī runāts.
Pēc viņa teiktā, pats fakts, ka tiesneši runājas ar advokātiem un apspriež arī juridiskas lietas, nav nekas nosodāms, jo Latvijas tiesu sistēma pārveidojas un mēģina sevi būvēt pēc atklātas sabiedrības tiesu sistēmas parauga.
Šai sabiedrībai būtu vajadzīgas sadarbības saiknes arī savstarpēji - nepieciešams tikties, apmainīties viedokļiem, paust savas domas par tiesiskām aktualitātēm, sacīja Liepa, norādot, ka problēma nav tā, ja tiesneši un advokāti tiekas un runājas, arī ar mācībspēkiem.
"Domāju, ka visiem ir skaidrs, ka konkrētu lietu apspriešana ir nepieļaujama, tas aizliegts ne tikai ētikas kodeksā, bet aizliegts arī ar likumu par tiesu varu," sacīja Liepa.
Viņš uzsvēra: ja izrādās, ka kāda viena lieta ir apskatīta ārpus tiesas procesa, tas varētu būt sacīkstes principa pārkāpums.
Liepa sacīja, ka visiem "iesaistītajiem cilvēkiem" vajadzētu pierādīt, ka lietas nav skatītas pēc apšaubāmiem principiem, piebilstot, ka tas gan varētu būt ļoti grūti.
Liepa atzina, ka "mēs esam pieraduši, ka cilvēki tiek ļoti ātri apvainoti un neviens negaida līdz tiesai", ne arī gaida konkrētu darbības vērtējumu, kas jau varētu būt radies.