Virdžila Gtifita programmas "Wikiscanner" uzietās pēdas gandrīz 300 šķirkļu rediģēšanas gadījumos ved uz CIP datoriem. Laboto šķirkļu vidū ir ieraksti par Irānas prezidentu, Argentīnas karafloti un Ķīnas kodolarsenālu.
Piemēram, no CIP datora rindkopai par Irānas prezidenta Mahmuda Ahmadinedžada plāniem, atrodoties amatā, pievienots izsauciens "Wahhhhh".
"Lai gan nevaru apstiprināt, ka jebkādas izmaiņas izdarītas no CIP datoriem, no aģentūras vienmēr ir sagaidīta atbildīga savu kompjūtersistēmu izmantošana," uz aģentūras AFP jautājumu atbildēja CIP pārstāvis Džordžs Litls.
"Wikipedia" ir sabiedriski papildināma interneta enciklopēdija, kas paļaujas uz "masu saprātu" un ļauj ikvienam izdarīt izmaiņas tajā uzkrātajā informācijā.
Enciklopēdijas dibinātāji uzskata, ka paši cilvēki, kuriem ir nepieciešamās zināšanas, ātri izlabos kļūdainu vai maldinošu informāciju.
Universitātes izglītību baudījušais Grifits, kas pats sevi raksturo kā hakeri, norāda, ka viņa izstrādātā programma fiksē "Wikipedia" šķirkļu rediģēšanai izmantoto datoru unikālo "IP" adresi.
"Šī ideja man ienāca prātā, kad tika pieķerts kāds kongresmenis, kas "Wikipedia" lapaspusēs centās atmazgāt savu reputāciju," savā interneta mājaslapā stāsta Grifits.
Vairums rediģēšanas gadījumu ir saistīts ar vienkāršu gramatisko kļūdu labošanu, taču citos gadījumos tiek dzēsta nomelnojoša informācija, pievienoti fakti vai aizvainojošas piezīmes.
"Wikiscanner" konstatējis, ka Vatikāna dators izmantots, lai dzēstu norādes, kas Ziemeļīrijas katoļu nacionālistu partijas "Sinn Fein" līderi Geriju Adamsu saista ar kādu pirms vairākiem desmitiem gadu notikušu dubultslepkavību.
Savukārt kāds no ASV Demokrātu partijas Kongresa vēlēšanu kampaņas komitejas mainījis konservatīvi orientēta radio sarunu raidījuma vadītāja Raša Limbaha raksturojumu, vārdu "komiķis" aizstājot ar "fanātiķis", piebilstot, ka viņa klausītāji ir "garīgi atpalikuši".
"Mēs neaizstāvam šāda veida darbības un veicam visus piesardzības pasākumus, lai nodrošinātu, ka mūsu tīkls tiek izmantots atbildīgā veidā," komentējot šīs ziņas, AFP izteicās komitejas pārstāvis Dags Tornels.
Savukārt republikāņu dators ticis izmantots, lai pēc iebrukuma Irākā šķirklī par partiju "Baath" jēdzienu "okupācijas spēki" nomainītu pret apzīmējumu "atbrīvošanas spēki".
Kāds ANO dators izmantots, lai kādu pazīstamu itāļu žurnālistu nosauktu par neizvēlīgu rasistu.
Raidsabiedrības BBC dators bijis avots labojumiem, kuru laikā ASV prezidenta Džordža Buša otrais vārds Vokers (Walker) nomainīts pret "Wanker" (rupjš slenga apzīmējums masturbētājam).
Savukārt ziņu aģentūras "Reuters" dators izmantots, lai Bušam pievienotu titulu "masu slepkava".
Grifits uzskata, ka politiķiem piemīt tendence spodrināt savu reputāciju sev adresētos negatīvos apzīmētājus un epitetus aizstājot ar slavinošiem. Savukārt uzņēmumi labprāt ievieto kritisku informāciju par saviem konkurentiem.
Tajā pašā laikā politiķiem un uzņēmumiem ir kopīga tendence dzēst kritisku informāciju par viņiem pašiem, stāsta Grifits.
Tomēr, neskatoties uz to, viņš joprojām uzskata, ka "Wikipedia" ir uzticams informācijas avots.
"Visumā, īpaši jautājumos, kas nav pretrunīgi vērtējami, "Wikipedia" darbojas," hakeris norāda savā mājaslapā, piebilstot, ka tādas programmas kā viņa izstrādātā padara uzticamāku arī informāciju par strīdīgiem jautājumiem un ļauj apkarot vandālismu un dezinformāciju.