Šajā summā nav ierēķināts pievienotās vērtības nodoklis (PVN).
AS "Rīgas siltums" piedāvātais tarifu projekts apstiprināts Rīgas pilsētas sabiedrisko pakalpojumu regulatora padomes sēdē.
Iepriekš iesniegtais tarifa projekts paredzēja noteikt siltumenerģijas cenu 28,05 latu apmērā par vienu megavatstundu bez PVN jeb par 30,9% augstāku nekā patlaban. Tomēr tarifa pieaugums tika samazināts, ņemot vērā regulatora ieteikumu samazināt plānotās siltumenerģijas cenas ietekmi uz patērētāju maksātspēju un inflācijas līmeni valstī.
Tarifu samazinājums panākts, koriģējot jaunu siltumtīklu izbūves plānus atbilstoši reālajiem jaunu nekustamo īpašumu būvniecības tempiem, kā arī precizējot "Rīgas siltuma" investīciju apjoma laika grafikus. Pārskatītais investīciju ieguldīšanas grafiks nepasliktinās Rīgas pilsētas centralizētās siltumapgādes sistēmas drošību un "Rīgas siltuma" pakalpojuma kvalitāti.
"Rīgas siltums" pārcēlis siltumcentrāles "Ziepniekkalns" biokurināmā koģenerācijas stacijas ierīkošanas sākumu uz vēlāku laiku, jo kļuvis zināms, ka 2008.gadā būs iespēja pieteikties uz Eiropas struktūrfondu trešās darbības programmas "Infrastruktūra un pakalpojumi" pasākuma "Enerģētika" aktivitātes "Atjaunojamo energoresursu izmantojošu koģenerācijas elektrostaciju attīstība" līdzfinansējumu.
Līdz ar to biokurināmā koģenerācijas stacijas izveidošana tiks sākta ne ātrāk kā 2008.gada nogalē.
Projekta kopējās paredzamās izmaksas ir 12 miljoni latu, iespējamais Eiropas struktūrfondu līdzfinansējums ir līdz septiņiem miljoniem latu. Eiropas struktūrfondu efektīva izmantošana dos iespēju samazināt energoresursu sadārdzinājuma ietekmi uz siltumenerģijas ražošanas izmaksām un līdz ar to arī uz patērētāju maksājumiem.
Jau ziņots, ka viens no galvenajiem tarifa paaugstināšanas iemesliem ir gāzes cenu kāpums attiecīgajā tarifu grupā par 42%. Kopumā divu gadu laikā cenas, par kādām gāzi iepērk "Rīgas siltums", pieaugušas par 96%, bet siltumenerģijas tarifs palielinājies par 67%.
Ievērojami mainījušās arī pārējās izmaksas - šķeldas cena pieaugusi par 48%, pirktās siltumenerģijas cenu pieaugums ir 32% apmērā, bet būvniecības izmaksu pieauguma dēļ par 21,2% palielinājušās izmaksas jaunu siltumtrašu būvniecībai un rekonstrukcijas darbiem.
Jaunajā tarifā par aptuveni 25% lielāks paredzēts arī darba algu fonds - tas saistīts gan ar iecerēto minimālās algas pieaugumu valstī līdz 160 latiem, gan arī situāciju darba tirgū - inflācijas ietekmē vidējā darba samaksa valstī gada laikā ir pieaugusi par 23,4%. Ņemot vērā iespējas citās nozarēs nopelnīt vairāk, arvien vairāk enerģētiķu, it īpaši pēdējā gada laikā, pārkvalificējas par mazkvalificētiem, taču labi apmaksātiem būvniekiem un atstāj darbu "Rīgas siltumā".
Uzņēmums norāda, ka nodrošināt algu pieaugumu uz strādājošo skaita samazināšanas rēķina vairs nav iespējams, jo visas iekšējās rezerves ir iztērētas. Kopumā 11 gadu laikā strādājošo skaits uzņēmumā ir samazinājies par 55%, skaidro "Rīgas siltums".