"Tāda mētāšanās rada nenoteiktību un pamatu baumām, un tas ir bīstami, un tas nav vajadzīgs ne Emsim pašam, ne sabiedrībai kopumā," sacīja politologs Juris Rozenvalds.
Pēc politologa teiktā, ja Emsis jūtas nevainīgs, viņam ir jāatspēko pret viņu vērstās aizdomas, bet gadījumā, ja viņš ir vainīgs, tad Emsim savs amats būtu jāpamet nevilcinoties.
"Es īsti nevaru saprast nenoteiktības, svārstīšanās mērķi," teica eksperts.
Savukārt politologs Ivars Ijabs sacīja, ka Emša nenoteiktība ir atbilstoša valdošās koalīcijas darba stilam.
"Kas attiecas uz šīs koalīcijas darba stilu, drīzāk no konteksta būtu izkritis ārā, ja Emsis būtu atkāpies," komentēja eksperts.
Emša neatkāpšanās no amata, neskatoties uz "nopietnām aizdomām par korupciju", pēc eksperta vārdiem, kaitē Latvijai starptautiskā mērogā.
"Starptautiskā līmenī tas ir ārkārtīgi liels trieciens mūsu valstij, kurai jau tā pēdējā laikā šis starptautiskais reitings diezgan strauji iet uz leju," vērtēja Ijabs.
Kā ziņots, Emsis pagaidām paliks amatā un turpinās pildīt deputāta pienākumus. Atbalstu Emša tālākam darbam Saeimas priekšsēdētāja amatā šodien paudusi arī Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valde.
Emsis tomēr ir pieņēmis lēmumu sevi atstatīt no ārpolitiskajām aktivitātēm, un viņš deleģējis tās saviem vietniekiem. Tāpat Saeimas priekšsēdētājs nolēmis vērsties Mandātu iesniegumu un ētikas komisijā, lai tā izvērtētu viņa rīcību.
"Es joprojām palieku pie uzskata, ka nevaru pildīt pienākumus, kamēr prokuratūra nav sniegusi savu skaidrojumu. Ja pa nedēļu nekas nemainīsies, vēlreiz lūgšu ZZS valdes viedokli, un ne vēlāk kā nākamajā pirmdienā būs lēmums," sacīja Saeimas priekšsēdētājas.
Emsis arī uzsvēra, ka viņam nav nekāda pamata uztraukties, ka pret viņu varētu tikt izvirzītas apsūdzības, taču viņš nezina, kādas ir prokuratūras pozīcijas.
Jau ziņots, ka Emsis pagājušajā nedēļā, pēc liecību sniegšanas prokuratūrā, paziņoja, ka ir gatavs atstāt amatu, jo pār viņu mestā aizdomu ēna krīt pār visu valsti.