Svētdiena, 17.Novembris 2024. » Vārdadienas svin: Uga, Hugo, Uģis;

Laikraksts: Latvijā strauji attīstās dzīvnieku viesnīcu bizness

LETA, 07.09.2007. 09:30

Latvijā strauji attīstās dzīvnieku viesnīcu bizness, šodien raksta laikraksts "Dienas Bizness". Pieprasījums pēc suņu un kaķu viesnīcām šovasar bijis liels, tāpēc viesnīcu īpašniekiem bija jāstrādā aktīvi, lai varētu nodrošināt kvalitatīvu piedāvājumu. To atzīst mazo dzīvnieku viesnīcas "Rekša māja" īpašnieks Aivars Rūtiņš.
Laikraksts: Latvijā strauji attīstās dzīvnieku viesnīcu bizness
Arī citi dzīvnieku viesnīcu īpašnieki piekrīt, ka vasaras sezona esot pļaujas laiks viesnīcām, kas piedāvā parūpēties par ģimenes mīluļiem viņu īpašnieku prombūtnes laikā. Latvijā pašlaik darbojas septiņas dzīvnieku viesnīcas vairākās Latvijas pilsētās.

Rūtiņš skaidro, ka dzīvniekus viesnīcā mēdz atstāt no vienas dienas līdz pat gadam, tomēr visbiežāk dzīvnieki paliek viesnīcā nedēļu vai nedēļas nogali, kuras laikā ģimene dodas tālākos braucienos. "Bieži dzīvniekus mēdz atstāt viesnīcā arī dzīvokļa remonta dēļ," piebilst viesnīcas direktore Edīte Rūtiņa.

"Rekša mājā" ir seši numuriņi jeb būrīši kaķiem, četras vietas mazajiem suņiem un 13 voljēri lielajiem suņiem.

"Tomēr, tā kā pieprasījums dažreiz ir lielāks, mēs mēdzam būrus transformēt un, piemēram, vienā kaķu būrītī izveidot divvietīgu numuriņu," stāsta Rūtiņš. Drīz kaķiem viesnīcā būs pieejama plašāka telpa, jo tuvākajā laikā tiks izveidots pastaigas laukums kaķiem.

Suņu un kaķu viesnīca "Kalnadores" darbojas jau vienpadsmito gadu un, kā stāsta tās īpašniece Natālija Līvmane, viesnīcas apmeklētāju skaits palielinās katru gadu, bet līdz ar to palielinoties arī cenas. Vasaras atvaļinājumu sezonā katru nedēļu viesnīcā tiekot izmitināti aptuveni 15-20 dzīvnieki. Vidējais apmešanās ilgums esot 10-15 dienas, bet vasarās cilvēki bieži savus mīluļus atstāj viesnīcā tikai uz nedēļas nogali.

"Tāpēc brīvdienās mums parasti ir ļoti daudz viesu, bet pirmdienā viesnīca paliek pustukša," stāsta Līvmane.

Pārsvarā viesnīcā atstāj suņus, jo kaķus esot vieglāk apkopt un ir iespējams atstāt draugiem. "Bet niknākie un lielākie suņi, piemēram, rotveileri, dobermaņi vai kau kāzieši prasa lielāku aprūpi - viesnīcā viņus var apkalpot, tā teikt, bez tiešas saskarsmes," skaidro Līvmane.

Arī Liepājas suņu viesnīcā "Imidžs D" šovasar esot lielāks pieprasījums nekā pērn. Parasti dzīvnieki tiek atstāti uz divām nedēļām, un arī šajā viesnīcā biežāk ciemojas suņi.

Savukārt Valmieras dzīvnieku viesnīcas, klīnikas, veikala un frizētavas "4 mīļas ķepas" līdzīpašniece Evija Kozulāne stāsta, ka, tā kā viņu viesnīca neesot pārāk liela, pieprasījums esot mainīgs. "Dažbrīd pieprasījums pārsniedz mūsu iespējas, piemēram, šovasar ap Jāņu laiku, bet dažreiz viesnīcai vispār nav klientu," atzīst Kozulāne.

Lai gan viesnīcā ir iespējams izmitināt vairāk kaķu nekā suņu, šogad lielākā iemītnieku daļa bijuši suņi.

To, cik šis bizness ir izdevīgs, var spriest pēc uzņēmumu, kam pieder dzīvnieku viesnīcas, gada pārskatiem "Lursoft" datu bāzē. SIA "RE & RA", kam pieder viesnīca "Rekša māja", pērn strādāja ar 6,8 tūkstošu latu apgrozījumu, kas ir gandrīz piecas reizes vairāk nekā gadu iepriekš. Savukārt uzņēmuma peļņa bijusi divi tūkstoši latu.

SIA "4 mīļas ķepas", kas piedāvā ne tikai dzīvnieku viesnīcas, bet arī frizētavas, veikala un klīnikas pakalpojumus, apgrozījums pērn bijis 32,4 tūkstoši latu, kas salīdzinājumā ar 2005.gadu pieaudzis par 63%. Uzņēmuma peļņa bijusi 307 lati, kas ir labs rādītājs, ņemot vērā, ka 2005.gads bija pirmais viesnīcas darbības gads un aizritēja ar zaudējumiem.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV