Mārtiņa Fonds gada laikā spējis mobilizēt resursus un atjaunot bijušo Biržu mežniecības ēku, ko 2009. gadā no Jēkabpils rajona Kalna pagasta saņēmis ilglaicīgā nomā. Mārtiņa Fonds izveidojis psiholoģiskās rehabilitācijas centru bērniem ar onkoloģiskajām un hematoloģiskajām saslimšanām, viņu vecākiem un tuviniekiem psihisko un fizisko spēju atgūšanai pēc ķīmiskās terapijas un operācijām, kā arī bērniem ar redzes, dzirdes un fiziskās attīstības traucējumiem.
Šobrīd „Dūjas" ir vienīgais šāda veida rehabilitācijas centrs Baltijas valstīs.
Rehabilitācijas centru „Dūjas", kura patrons ir Mārtiņš Rītiņš, atklās LR Valsts prezidents Valdis Zatlers ar kundzi Lilitu Zatleri, Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Leonīds Salcevičs, Jēkabpils novada domes priekšsēdētājs Edvīns Meņķis un Kalna pagasta pārvaldes vadītāja Maruta Cankale.
Atklāšanas pasākums tiks veidots kā muzikāla akcija, kurā piedalīsies Mārtiņa Fonda labdarības akciju sadarbības partnera, dziedātāja un labdarības fonda vadītāja Sergeja Jēgera uzaicināti mūziķi – Latvijas Nacionālās operas solisti Sonora Vaice un Armands Siliņš, bērnu vokālā grupa „Knīpas un Knauķi", Strazdumuižas vājredzīgo un neredzīgo internātvidusskolas bērnu vokālais ansamblis, komponists Jānis Lūsēns, NBS štāba orķestris un arī pats Sergejs Jēgers. Rehabilitācijas centra „Dūjas" atklāšanā klāt būs arī cilvēki, kas piedalījušies tā sakopšanas talkās un kuriem ir svarīga bērnu un ģimeņu veselība Latvijā šodien un nākotnē.
No 10. jūlija sāksies bērnu un vecāku rehabilitācijas pasākumi – pirmā atveseļošanās kūre, kurā piedalīsies 15 bērni un viņu vecāki. Desmit atveseļošanas dienās dalībniekiem tiks piedāvātas nodarbības pie psihologa, mūzikas un mākslas terapija, konsultācijas pie fizioterapeita. Savas radošās darbnīcas rehabilitācijas centrā „Dūjas" jau no 8.augusta organizēs dziedātājs Sergejs Jēgers.
Rehabilitācijas centrā katru gadu plānots veikt rehabilitācijas pasākumus 200 cilvēkiem, sniegt psiholoģiskās konsultācijas 300 cilvēkiem, veidot atbalsta grupas, organizēt seminārus un treniņapmācības, kā arī piesaistīt citu valstu bērnus ar līdzīgām problēmām.
Statistikas dati liecina, ka Latvijā katru gadu ar vēzi saslimst 7 līdz 50 bērni. Šobrīd mūsu valstī ir ap 170 ar leikēmiju slimo bērnu, apmēram 300 bērni atrodas remisijas stāvoklī (slimība apturēta) un ap 200 ar onkoloģiskām saslimšanām slimo bērnu.