Lai veicinātu latviešu kā valsts valodas apguvi mazākumtautību skolās tiek veidoti seši mācību līdzekļi: „Tekstveide 7.–9. klasei", „Darba burtnīca. Literatūra 7. klasei", „Darba burtnīca. Literatūra 8. klasei", „Darba burtnīca. Literatūra 9. klasei", „Leksikoloģija un frazeoloģija 7.–9. klasei" un „Mācību līdzeklis latviešu valodā profesionālās izglītības iestādēm".
Savukārt, lai mazākumtautību skolēni sekmīgi apgūtu dažādus mācību priekšmetus latviešu valodā, projekta ietvaros tiek veidoti jauni mācību līdzekļi: matemātikā, fizikā, ķīmijā, ģeogrāfijā, bioloģijā, vēsturē un sociālajās zinībās.
„Projekta ietvaros plānotie mācību līdzekļi tiek veidoti, lai tos varētu izmantot ne tikai skolās, kurās īsteno mazākumtautību programmu, bet arī klasēs, kurās ir lingvistiski neviendabīga vide. Mūsu projekta mērķis ir sniegt atbalstu gan skolotājiem, gan skolēniem, tāpēc arī veidojam jaunus mācību līdzekļus," stāsta projekta satura ieviešanas koordinatore Elita Pušpure.
LVA ESF projekta „Atbalsts valsts valodas apguvei un bilingvālajai izglītībai" īstenošanu uzsāka 2008. gada decembrī. Projekta mērķis ir sniegt metodisku atbalstu pedagogiem vispārējā un sākotnējā profesionālajā izglītībā valsts valodas mūsdienīgai apguvei un bilingvālo mācību sekmīgai īstenošanai. Projekts tiek īstenots visā Latvijā laika posmā no 2009. gada septembra līdz 2012. gada 31. janvārim.