Šā gada 31. augustā publiskotajā valsts funkciju izvērtēšanas darba grupas (FIDG) ziņojumā "Par valsts finansēto funkciju izvērtēšanu" norādīts, ka izglītības un zinātnes jomā paredzams vairāk kā 8,7 miljonu latu jeb ap 2,4 % samazinājums no 2010.gada bāzes finansējuma. Kā risinājumu auditori piedāvā iekļaut koledžas augstskolu sistēmā, piedāvāt plašāka spektra izglītības programmas, kā arī mazināt valsts atbalstu humanitārajām, pedagoģiskajām un sociālajām zinātnēm par labu eksaktajām un inženierzinātnēm. Turklāt paredzams samazināt mērķdotācijas sporta un kultūrizglītībai un rezidentu apmācībai, ietaupot līdzekļus viena miljona latu apmērā.
Šobrīd finansējums AI nav samazināms, jo nozare joprojām nav atkopusies pēc 2009. un 2010.gadā īstenotā līdzekļu samazinājuma AI par vairāk kā 50%, uzsver LSA. Apvienība atsaucās arīdzan uz izglītības un zinātnes ministres T. Koķes provizorisko solījumu kopīgā tikšanās reizē, ka bāzes finansējums AI tikšot saglabāts šā gada līmenī, kas ir pretrunā ar pašreizējo FIDG ziņojuma saturu.
Plānotā valsts budžeta līdzekļu konsolidācija skartu ne vien augstākās izglītības un zinātnes pamatfinansējumu, bet arī studentu sociālo nodrošinājumu. LSA iebilst pret budžeta vietu skaita samazināšanu, ko Pasaules Banka minējusi kā vienu no risinājumiem valsts līdzekļu taupīšanai, taču kas ekonomiskās lejupslīdes apstākļos var tikai sekmēt studentu skaita samazināšanos Latvijas augstskolās un to izceļošanu uz ārzemēm, tā LSA prezidents E.Bērziņš. Viņš uzsvēra, ka atteikšanās no valsts (dotētajām) stipendijām nav apspriežama, taču par to mērķgrupu nepieciešams noteikt akadēmiski spējīgākos studentus, sociālo stipendiju fondam atvēlot 10% no kopējiem līdzekļiem.
FIDG rosinātais finansējuma samazinājums attiecībā uz izglītību un zinātni saduras ar "Pasākumu plānu nepieciešamajām reformām augstākajā izglītībā un zinātnē 2010.-2012.gadam", kurā jau ir ietverts esošā finansējuma optimāls izlietojums. Tādēļ LSA atzīst FIDG ziņojumu par nepilnīgu, jo tā izstrādē nav aptverti visi augstākās izglītības un zinātnes jomu aspekti.
Apvienība, kas pārstāv studentu tiesības un intereses politiskā līmenī, uzsver, ka finansējuma samazinājums vājinās augstākās izglītības politikas veidošanu, kas savukārt negatīvi ietekmētu Augstākās izglītības likuma virzību un AI departamenta darbu kopumā. LSA aicinājusi ministru prezidentu Valdi Dombrovski ņemt vērā LSA nostāju, pamatojoties uz studentu kā sociālas grupas lielo īpatsvaru un nozīmi Latvijas nākotnes tautsaimniecības, ekonomikas un kultūras, kā arī izglītības un zinātnes attīstībā, kā tas minēts ministres T. Koķes vēstulē Dombrovskim.