Mūsdienās medijiem ir jāsaskaras ar vairākiem izaicinājumiem un grūtībām. Tas saistāms gan ar neierobežoto vārda brīvību internetā, gan šķietamo politisko ieinteresētību, kas neizbēgami rosina domāt par mediju neatkarību, uzticamību un atbildību. Raisās būtiskas diskusijas un tiek uzdoti jautājumi. Vai tā būtu zīme par mediju plurālismu darbībā, vai piemērs tam, ka daži izsakās daudzu vārdā? Kā profesionālie mediji reaģē uz nepārbaudītas informācijas, baumu un viedokļu izplatīšanos blogu un komentāru vietnēs internetā? Vai tā ir mūsdienu realitāte, kurā dzīvojam, vai būtu iespējama kāda mediju regulācija? Vai būtu iespējams panākt, ka šādi apvienoti spēki tiek respektēti? Un vai būtu iespējams, ka tāda regulācija nāk no pašu mediju puses?
Latvijā šobrīd nav plašsaziņas līdzekļu pašregulācijas sistēmas ne preses padomes, ne mediju ombudsmenu organizācijas formā. Bet vai to vajadzētu? Kā tādas organizācijas darbojas citur Eiropā un kāda būtu to vēlamā darbības forma Latvijā?
Konference „Neatkarība un atbildība mediju vidē" tiek plānota kā atvērta diskusija par šīm tēmām. Tās mērķis nav iegūt konkrētus rezultātus, bet uzdot jautājumus un, cerams, rast arī atbildes.
Konferencē tiksies vairāki Latvijas mediju un akadēmiskās puses pārstāvji, kā arī divu mediju ombudsmenu organizāciju pārstāvji no Dānijas un Igaunijas: Jakobs Molerups (Jacob Mollerup), Dānijas raidorganizācijas (DR) Mediju ombudsmens un Ziņu ombudsmenu organizācijas vadītājs, arī Dānijas pētnieciskās žurnālistikas asociācijas (FUJ) vadītājs, un Tarmu Tammerks (Tarmu Tammerk), Igaunijas raidorganizācijas Mediju ombudsmens, pirms tam izdevuma Baltic Independent un Igaunijas lielākā dienas laikraksta Postimees redaktors, arī Igaunijas laikrakstu asociācijas vadītājs.
Seminārs norisināsies angļu valodā. Ierobežota vietu skaita dēļ interesentus lūdzam pieteikties iepriekš, zvanot 6729994 vai rakstot dki@dki.lv.