Sestdien, 23. oktobrī, LSA domes sēdē no prezidenta amata pienākumu pildīšanas atkāpies Edgars Bērziņš, kurš apvienību vadījis kopš šī gada 6. marta, taču kopš septembra ir Daugavpils Universitātes maģistrantūras students. Studijas kļuvušas par prioritāti, tādēļ amatā jāstājas cilvēkam, kurš organizācijas labklājībai spētu veltīt vairāk laika, savu izšķiršanos pamatojis E. Bērziņš. Studiju noslogotības dēļ par atkāpšanos no viceprezidenta amata ziņojis arī Mārtiņš Līdaks, kurš amata pienākumus pildīs līdz novembra sākumam.
Lai ievēlētu jaunu apvienības vadītāju, izsludināta ārkārtas Kongresa kā augstākās organizācijas lēmējinstitūcijas sanākšana, kurā ar balsstiesībām kā apvienības biedri piedalās Latvijas augstskolu studenti. Par kongresa datumu dome noteikusi šī gada 20. novembri (norises vieta tiks precizēta), līdz šim laikam izsludinot kandidātu pieteikšanos uz vakanto LSA prezidenta vietu.
Kandidāti, kuri sevi uzskata par spējīgiem strādāt Latvijas studentu labā kā valsts, tā starptautiskā mērogā, dzīves gājuma aprakstu un motivācijas vēstuli var sūtīt uz e-pastu lsa@lsa.lv līdz šī gada 17. novembrim.
Notikušās domes sēdes ietvaros par LSA pārstāvi Augstākās izglītības programmu akreditācijas komisijā ievēlēta Latvijas Universitātes (LU) studente Inguna Zariņa, kura LU Studentu padomē pašlaik vada Akadēmisko komisiju. Vēlot studentu pārstāvi Augstākās izglītības padomē (AIP), neviens no kandidātiem ar vairākumu ievēlēts netika – izskanēja viedoklis, ka AIP būtu jādarbojas nākamajam LSA prezidentam.
Sēdē pārrunāts finansēšanas modeļa „nauda seko kvalitātei" izveides procesa, kuros, aktīvi sadarbojoties ar AIP un Izglītības un zinātnes ministriju (IZM), iesaistās apvienības pārstāvji. Finansēšanas modeļa kritēriji skatāmi arī Sadarbības memoranda ietvaros - pret augstākās izglītības finansējuma samazināšanu iestājušās organizācijas kopīgi veido kritēriju kopu, pēc kuras tiks veikta modeļa ieviešana un studiju programmu izvērtēšana, piesakoties uz valsts dotētajiem līdzekļiem.
Dome apstiprinājusi LSA valdes pieņemtu pozīciju par studentiem piešķiramo kredītu galvotāju loka paplašināšanu. Pozīcijā noteikts, ka gan valsts, gan privātajām augstskolām un uzņēmumiem jāparedz iespēja kļūt par studenta kredīta galvotājiem, lai veicinātu augstākās izglītības pieejamību studentiem ar apgrūtinātiem finansiāliem apstākļiem.
--
Jurita Krūma