Rodas jautājumi, kas notiks tālāk. Ja Aigars Kalvītis paliks stingri pie sava (nekas neliecina par pretējo) un valdība neatsauks Loskutova atlaišanas pieprasījumu, šis jautājums būs jāskata parlamentā. Saeima nedrīkst to vilcināt, tai lēmums ir jāpieņem likumā paredzētajā termiņā. Premjera izteikumi, ka ar šo jautājumu likumdevējvara "nesteigšoties" liek domāt par vēlmi iegūt laiku, lai "pārliecinātu šaubīgos" par galvenā korupcijas apkarotāja nomainīšanu.
Šādā gadījumā sabiedrība nedrīkst būt pasīva, tai ir jābūt gatavai vēlreiz iziet ielās, lai paustu savu nostāju. 2007.gada sākumā varas eiforiju, ko raksturoja ar valsts drošību saistīto likumu grozījumu pieņemšana, apstādināja toreizējā valsts prezidente. Ir pienācis laiks pašai sabiedrībai apturēt valdošo politiķu vēlmi pieņemt sev izdevīgus un personiski motivētus lēmumus. Sabiedrība par atklātību "Delna" trešdien un ceturtdien visas dienas garumā (no 8:15 – 16:00) rīko piketus pie Saeimas arī pret valdības darba stilu.
Par to, kur šodien stāvēt, ir jāpieņem atbilde katram Saeimas deputātam un arīdzan ikvienam Tautas partijas (TP) biedram. Prieks, ka daudzi parlamentārieši to jau ir sākuši saprast un balsos pret Loskutova atcelšanu. Tomēr jautājums paliek, kurp dodas TP.
Valdes gandrīz vienprātīgais lēmums (pret balsoja tikai A. Pabriks) izlēgt no partijas Aigaru Štokenbergu rada šaubas vai tiešām parlamenta lielākās frakcijas vadība spēj izprast partijas vadītāja, premjera Kalvīša, iniciēto kļūdu un laboties. Ja Štokenbergs ir izpelnījies “sliktā puiša” slavu, viņa izmešanai varēja atrast citu laiku. Pašlaik tā izskatās pēc vēršanās pret ģenerālprokurora viedokļa atbalstītāju, nemaz nerunājot par presē izskanējušajām bažām, ka viņš no ir nostumts malā, lai kā reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs netraucētu Šķēles ģimenes biznesam.
Tauta ir modusies. Tālākā notikumu attīstība ir atkarīga gan no pilsoniskās sabiedrības locekļu, gan no varas nesēju izdarītajām izvēlēm.