Šādu scenāriju Kalvītis pārrunājis arī ar saviem partijas biedriem. "Tas ir zināms fakts, ka viņš atkāpsies," teica kāds Tautas partijas (TP) biedrs.
Savukārt TP valdes loceklis un Saeimas frakcijas vadītājs Māris Kučinskis sacīja, ka TP patlaban koncentrējas uz nākamā gada budžeta pieņemšanu, un tas ir svarīgākais šī brīža uzdevums. Kučinskis norādīja, ka pēc budžeta pieņemšanas pašam Kalvītim ir jāizlemj, kā rīkoties tālāk.
Premjera padomnieks Arno Pjatkins neapstiprināja iespējamu Kalvīša atkāpšanos pēc budžeta pieņemšanas. Tiek uzsvērts, ka valdību veidojošās koalīcijas partijas ir vienojušās kopīgam darbam nākamā gada valsts budžeta pieņemšanai, un tikai pēc tā apstiprināšanas Saeimā otrajā lasījumā varētu norisināties kādas diskusijas par valdības turpmāko darbību un tās sastāva izmaiņām.
Pašlaik kuluāros jau tiek saukti vairāki iespējamie nākamā premjera vārdi.
Viens no iespējamajiem variantiem ir, ka arī nākamajā valdībā premjera amats tiktu uzticēts TP, un šajā gadījumā valdības vadītāju kandidātu vidū tiek minēta kultūras ministre Helēna Demakova, finanšu ministrs Oskars Spurdziņš un bijušais veselības Gundars Bērziņš, kura vārds, pēc citas informācijas, šī amata kontekstā tiekot minēts tikai konkurentu "pabaidīšanai".
Savukārt cits scenārijs paredz, ka valdības vadītāja pienākumi varētu tikt uzticēti pašreizējam iekšlietu ministram Ivaram Godmanim (LPP/LC). Latvijas Pirmās partijas/"Latvijas ceļa" frakcijas deputāts Dzintars Jaundžeikars gan norādīja, ka partija neplāno virzīt savu premjera amata kandidātu.
Kuluāros izskanējuši iebildumi pret to, ka par premjeru varētu kļūt enerģiskais satiksmes ministrs. Kāds avots norādīja, ka atsevišķas nianses ministra dzīves gājumā neatbilst šim amatam.
Kā ziņots, Saeima šodien ārkārtas sēde noraidīja opozīcijas ierosinājumu izteikt neuzticību Kalvītim. Par neuzticības izteikšanu Kalvītim nobalsoja 38 deputāti, bet "pret" valdības vadītāja maiņu bija 56 tautas kalpi. Balsojumā atturējās viens deputāts.