Darba grupā par vispārējo un profesionālo izglītību triju valstu izglītības speciālisti pārrunās jautājumus, kas saistīti ar izglītības iestāžu tīkla sakārtošanu un daudzfunkcionālu izglītības centru veidošanu, piesaistot Eiropas Savienības finansējumu, priekšlaicīgi skolu pametušo īpatsvara samazināšanu, nacionālās kvalifikācijas ietvarstruktūras izveidošanu, ārpus formālās izglītības iegūto zināšanu un prasmju novērtēšanu un citus jautājumus.
Ar augstāko izglītību un zinātni svarīgākie apspriežamie jautājumi saistīti ar augstākās izglītības eksportspējas veicināšanu un studiju programmu kvalitātes izvērtējumu pa studiju virzieniem. Lietuvas Izglītības un zinātnes ministrijas speciālisti dalīsies pieredzē par sistēmas „nauda seko studentam uz viņa izvēlēto augstskolu" ieviešanu augstākajā izglītībā. Tiks pārrunāta arī Latvijas, Igaunijas un Lietuvas sadarbības attīstība, izmantojot pētniecības un attīstības infrastruktūras, īpaši uzsverot informācijas un komunikāciju tehnoloģiju infrastruktūras un Eiropas Sociālā fonda zinātnes infrastruktūras projektu nozīmīgumu.
Atsevišķā darba grupā diskutēs par kopējām Baltijas valstu prioritātēm dalībai Ziemeļvalstu Ministru padomes izglītības programmā NordPlus nākamajā programmas periodā – no 2012.gada, kā arī tiks apspriests Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas, Igaunijas Republikas Izglītības un pētniecības ministrijas un Lietuvas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas līguma projektu par studentu, pētnieku un mācībspēku apmaiņu 2012.-2016.gadam.