Pasaulē ievērojami ir augusi interese par ūdeņraža degvielas šūnu jeb kurināmā elementu izmantošanu enerģijas iegūšanai koģenerācijas stacijās gan šo tehnoloģiju augstās efektivitātes, gan arī ekoloģisku apsvērumu dēļ. Šīs tehnoloģijas izmantojamas gan elektrības uzkrāšanā un ieguvē, gan apkurē, gan arī autotransportā. Ūdeņraža tehnoloģiju demonstrācijas projekti Latvijā ļauj integrēt pasaules līmeņa izstrādes alternatīvo enerģiju jomā ar vietējo zinātnieku un inženieru inovatīvajiem risinājumiem enerģētikā, materiālzinātnēs un elektrotehnikā.
Sākot no šī gada 5.aprīļa raidījums „Zinātnes vārdā" radio NABA ēterā skan katru otro otrdienu un iepazīstina klausītājus ar Latvijas zinātnieku pētījumiem, eksperimentiem un jaunatklājumiem. Tajā zinātnieki tiek iztaujāti arī par viņu akadēmisko un praktisko ikdienu — lekciju sagatavošanu un pasniegšanu, studentu darbu vadīšanu, sadarbību ar valsts institūcijām vai privātajiem partneriem. „Zinātnes vārdā" ļauj uzzināt, ar ko nodarbojas dažādu nozaru Latvijas zinātnieki, mēģinot runāt par zinātnieku darbu, sasniegumiem un grūtībām visiem saprotamā un aizraujošā veidā. Raidījumā jau ir viesojušies LU zinātņu prorektors prof. Indriķis Muižnieks, LU Astronomijas institūta pētnieks Ilgonis Vilks, LU Ķīmiskās fizikas institūta vadošā pētniece Gunta Ķizāne un citi.
Raidījuma vadītāji: Ilze Klepere, Jānis Daugavietis, Sandris Mūriņš un Anna Platpīre. Šoreiz diskusiju vadīs Ilze Klepere un Sandris Mūriņš.
Radio NABA: http://www.radionaba.lv/