Slakteris kopā ar Latvijas Kara muzeja vadību, Kuldīgā dislocētā Zemessardzes 45.bataljona un Jaunsardzes pārstāvjiem klātienē iepazīsies ar situāciju pēc ugunsnelaimes, kā arī veicamajiem ugunsgrēka seku novēršanas un muzeja atjaunošanas darbiem.
"Airītēs" uzreiz pēc izmeklēšanas darbu pabeigšanas māju sakopšanā piedalīsies arī zemessargi un jaunsargi.
Kā zināms pagājušajā nedēļā, 23.novembrī, ugunsgrēkā izpostītajai Kalpaka muzeja ēkai Saldus rajonā nodarīti aptuveni 50 000 latu materiālie zaudējumi. Muzeja vadība turpina sarunas ar apdrošināšanas kompāniju "Balta" par zaudējumu atlīdzību.
Latvijas Kara muzeja filiāles - Oskara Kalpaka muzeja - direktors Sandis Ante informēja, ka muzeja koka ēka bija apdrošināta par 100 000 latu un apdrošinātājs varētu segt aptuveni pusi no šīs summas.
Savukārt Latvijas Kara muzeja direktora vietnieks saimniecības darbā Agris Gražanskis informēja, ka Kalpaka muzeja eksponāti nebija apdrošināti, jo visas apdrošināšanas kompānijas, pie kurām muzejs vērsies ar vēlmi apdrošināt eksponātus, ir atteikušās.
Oskara Kalpaka muzeja direktors pastāstīja, ka SIA "Būvkompānija", kas veikusi muzeja remontdarbus, apņēmusies par Aizsardzības ministrijas piešķirtajiem līdzekļiem atjaunot ugunsgrēkā izpostīto ēku, bet SIA "Niedru jumti" - uzklāt jaunu jumta segumu. Uzzinot par nelaimi, savus pakalpojumus piedāvājušas arī citas būvfirmas, piemēram, SIA "Būvuzņēmums STATS".
Kara muzeja direktora vietnieks saimniecības darbā piebilda, ka Kalpaka muzeja niedru jumts ne sevišķi veiksmīgi restaurēts 90.gadu sākumā. Tad arī muzejā mainīta elekroinstalācija. Tagad pagaidu jumta uzklāšana Kalpaka muzejam varētu izmaksāt aptuveni 25 000 latu.
Kara muzeja vadībai neesot pretenziju pret remontdarbu veicējiem Kalpaka muzejā - SIA "Būvkompānija", jo tās darbinieki strādājuši korekti, perfekti, pat pedantiski. To pašu apgalvoja arī Kalpaka muzeja direktors Ante, kurš esot pats uzraudzījis darbus. Strādnieki neesot arī smēķējuši muzeja ēkā, bet gājuši ārā.