Īpaši uzmanīgiem lielā sala laikā jābūt cilvēkiem, kuriem iepriekš bijusi apsaldēta kāda ķermeņa daļa, kā arī hroniskiem slimniekiem, kuriem ir asinsvadu patoloģijas.
Veselības aprūpes speciālisti aicina vecākus aukstajā laikā īpaši rūpēties par savu bērnu veselību, piemēram, pieskatīt, lai bērni nevalkā slapjus cimdus un zeķes.
Par apsaldējumu liecina dedzinošas vai durstošas sāpes apsaldētajā ķermeņa daļā. Tā kļūst bāla un auksta, bet pēc tam paliek nejūtīga. Lielākā salā uz apsaldētām vietām var veidoties pūšļi.
Ja cilvēks jūt, ka viņš ir apsaldējies, tam nekavējoties jāmeklē pajumte. Nokļūstot siltā telpā, no apsaldētām vietām jānovelk ciešie un mitrie apavi vai apģērbi. Apsaldētās vietas jāietin sausā apģērbā un jāizvairās tās kustināt. Cietušais var dzert siltu, cukurotu dzērienu, norāda mediķi.
Ja aukstā laikā uz ielas kāds redzams guļam, ārsti mudina ziņot glābšanas dienestam "112" un sniegt pirmo palīdzību - cietušais pēc iespējas saudzīgi jāpārvieto uz siltām telpām vai jāapsedz. Ja cietušais ir pie samaņas, viņam var dot tam dzert siltu, cukurotu dzērienu.
Ja cietušais ir apsaldējies vai tam ir vispārēja atdzišana, nedrīkst piedāvāt alkoholu un medikamentus, berzēt vai sildīt apsaldētās ķermeņa daļas. Apsaldētai ķermeņa daļai nedrīkst bojāt pūšļus un smērēt uz tām ziedes. Nedrīkst likt cietušajam pašam pārvietoties, jo tas var izraisīt viņa bojāeju.
Katastrofu medicīnas centrs informēja, ka vakar un šodien viņu palīdzība nav bijusi nepieciešama pacientiem ar apsaldējumiem.
Pagājušajā naktī visaukstāk bijis Madonā, kur gaisa temperatūra pazeminājusies līdz mīnus 21 grādam. Gulbenē un Zosēnos gaisa temperatūra bija mīnus 19 grādi, Rēzeknē, Daugavpilī - mīnus 18 grādi. Rīgā gaisa temperatūra šonakt pazeminājusies līdz mīnus 15 grādiem.
Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūra prognozē, ka nākamnedēļ siltāks nekļūs. Latvijā saglabāsies augsts atmosfēras spiediens ar brāzmainu dienvidaustrumu vēju, tādēļ Latvijas teritorijā joprojām ieplūdīs auksta gaisa masas.