Silīcijs ir septītais izplatītākais elements Visumā un otrs izplatītākais ķīmiskais elements Zemes garozā aiz skābekļa. Tas dabā brīvā veidā ir sastopams ļoti reti (ieslēgumu veidā iežos), bet lielos daudzumos ir sastopams oksīda SiO2 veidā, kā arī alumosilikātos. Silīciju 1824. gadā pirmo reizi brīvā veidā izdalīja zviedru ķīmiķis Jenss Jākobs Bercēliuss.
LU Cietvielu fizikas institūta vadošais pētnieks un LU emeritētais profesors Andrejs Siliņš stāstīs par silīcija dioksīdu un tā fotoniku. LU Ķīmijas fakultātes Analītiskās ķīmijas katedras vadītājs profesors Arturs Vīksna un Analītiskās ķīmijas katedras laborante Gunita Kolosovska informēs par piemaisījumu detektēsanu silīcijā. LU Fizikas un matemātikas fakultātes pētnieks Armands Krauze pievērsīsies tādai tēmai kā lielu silīcija monokristālu industriālā audzēšana elektronikas vajadzībām un tās matemātiskā modelēšana. Pasākumu vadīs Dr. Inese Čakstiņa.
„Zinātnes kafejnīcas" mērķis ir raisīt brīvu diskusiju neformālā vidē par sabiedrību interesējošiem zinātnes jautājumiem. Tā ir iespēja tikties ar attiecīgās jomas ekspertiem un uzdot viņiem jebkuru interesējošu jautājumu un noskaidrot līdz šim neizprasto par kādu konkrētu zinātnes jomu, šoreiz par ķīmisku vielu silīciju.
Visas kafejnīcas sākas uzreiz pēc 18.00. Pirmajiem 50 dalībniekiem sulas glāze bez maksas. Šoreiz pasākums notiek Fizmatdienu 2012 ietvaros.
Pasākuma tiešraide www.lu.lv mājas lapā vai arhīvā.