Kā informēja LZNP, notāri secinājuši: lielākais vairums zina, ka testamenta sastādīšana jāuztic notāram, un, ja vien ir vēlēšanās, lai pēdējā griba tiktu izpildīta, to nevajadzētu glabāt privātā kārtā zem spilvena.
Sakārtojuši mantojuma lietas un uzrakstījuši testamentu galvenokārt ir gados vecāki cilvēki, tiesa, gan tikai 7% gadījumu.
Secināts, ka kopumā vairums cilvēku testamentu nav sastādījuši, un 50% aptaujāto to skaidro ar to, ka viņiem nepieder nekas tāds, ko tie vēlētos nodot nākamajām paaudzēm.
Viena trešā daļa aptaujāto vēlētos sev tuviem cilvēkiem novēlēt nekustamo īpašumu, katrs desmitais mantojumā atstātu kādu vērtīgu priekšmetu - gleznu, grāmatas vai rotaslietas, 5% aptaujāto atstātu naudu, bet 3% - automobili, secinājuši notāri.
Starp privāto un publisko testamentu 65% aptaujas dalībnieku izvēlētos publisku jeb notāra glabāšanā nodotu testamentu, jo šāda forma garantē testamenta izpildi.
Secināts, ka 45% Latvijas iedzīvotāju dzīvo šodienai un par nākotni nedomā. Tāpat aptaujā secināts, ka par nākotni vismazāk uztraucas cilvēki vecumā pēc 40 gadiem, kuriem turklāt ir salīdzinoši zemi ienākumi.
Savukārt jauni cilvēki vecuma grupā no 15 gadiem un cilvēki ar augstiem ienākumiem lielākoties plāno savu nākotni vismaz piecu gadu perspektīvā.
Skaidri plāni un pārliecība par tālāku nākotni ir tikai 6% iedzīvotāju, lielākoties vecākiem ļaudīm, kas no dzīves pārsteigumus vairs negaida, secināts aptaujā.
Atbildot uz jautājumu, kas atbildīgs par mantojuma lietu kārtošanu, vairums atzina, ka mantojuma lietas jākārto pie notāra, taču atbildība par to jāuzņemas mantojuma atstājējam.
Jau ziņoja, ka LZNP rīkotajās "Notāru dienās" jau trešo gadu pēc kārtas tiek piedāvāta iespēja bez maksas saņemt notāra padomu par mantojuma lietām un juridiskajām niansēm vairāk nekā 80 notāru birojos visā Latvijā.