Šī kauja tiek rīkota par piemiņu vietējam dumpim, kas izcēlās, kad kāds viduslaiku grāfs 12.gadsimtā centās īstenot savas pirmās nakts tiesības - pārgulēt ar jaunlaulātu sievieti viņas kāzu naktī. Sieviete, kura bija kāda dzirnavnieka meita, atraidīja ļauno valdnieku un nogrieza viņam galvu, tā atbrīvojot pilsētiņu no tirānijas.
Apelsīni simbolizē tirāna galvu.
Pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados vietējās meitenes sāka mest apelsīnus no saviem balkoniem uz karnevāla parādes dalībniekiem, lai viņas ievērotu vietējie puiši.
Kaujas laikā dažādas cilvēku grupas, tērptas kājnieku formastērpos, apmētā valdnieka sardzes tērpos ģērbtos kaujas dalībniekus, kas brauc tiem garām zirgu vilktos ratos un "šauj" pretī no savas apelsīnu kaudzes.
Trīs dienas pār karaļa "zaldātiem", dumpiniekiem un visiem pārējiem birst apelsīnu krusa, kamēr visas ielas klātas apelsīnu mīkstumā un sulā. Lai gan Apelsīnu kauja nav tik bīstama kā skrējieni ar vēršiem Pamplonā, tomēr cilvēkam jābūt spēcīgam un izturīgam, lai izturētu stindzinoši auksto apelsīnu triecienus.
Katru gadu kaujas vajadzībām no Sicīlijas tiek piegādātas 500 tonnas apelsīnu.
Kaujās var piedalīties ikviens, vienkārši piesakoties kādā no komandām.
"Mums nepieciešams atbrīvoties no stresa. Man patīk satraukums, ko rada visapkārt esošā apelsīnu smarža. Kas tāds vai nu patīk, vai arī nepatīk," sacīja viens no "kājniekiem" Paolo Mikeli.
Ivreas kauja tiek uzskatīta par vienu no iespaidīgākajiem karnevāla notikumiem, un tas tiek īpaši cienīts kā simbols cīņai par neatkarību un izpausmes brīvību.