Pēc "Ober Haus" datiem, Mežciemā cenas samazinājušās par 3%. Vairāk nekā par 2% vidējā cena mainījusies Teikā, Ķengaragā, Ziepniekkalnā. Cenu korekcija saistīta ar pircēju izteikto pasivitāti atsevišķos rajonos.
Rīgas pilsētas Zemesgrāmatu nodaļā 2008.gada janvārī reģistrēto pirkuma līgumu skaits ir par 5% mazāks nekā 2007.gada decembrī un par 9% mazāks nekā oktobrī un novembrī. Ņemot vērā Ziemassvētkus un Jaungada svinības, kuras atšķirīgo tradīciju dēļ lielai daļai Rīgas iedzīvotāju svinamas janvāra sākumā, samazinājums vērtējams kā sezonāls. Līdz ar to var teikt, ka Rīgā kopumā darījumu aktivitāte minimālajā līmenī ir stabila jau četrus mēnešus pēc kārtas, norāda "Ober Haus".
Jaunā gada sākumā daļa pārdevēju dzīvokļu cenas vairs nesamazina un "turas" pie sākotnēji nosauktās cenas. Tai pašā laikā atsevišķi pārdevēji piedāvā lielu atlaidi, cenšoties nodrošināt ātru pārdošanu.
Kā informē "Ober Haus", pircēju aktivitāte pieaug, tomēr viņi turpina gaidīt cenu pazemināšanos. Pieprasītākie ir remontēti divistabu dzīvokļi, kuru pircēji tos meklē savām vajadzībām. Pirkumi biežāk tiek motivēti kā neatliekama vajadzība, kas saistīta ar ģimenes apstākļiem. Diemžēl arī šiem pircējiem jāpilda zināmā mērā uz "spekulantu apkarošanu" orientētās kreditēšanas prasības, saka eksperti.
Janvārī notikusī akciju cenu krišanās pasaules biržās vienlaicīgi ir ietekmējusi pasaules ekonomikas stāvokļa uztveri un atgādinājusi par šāda veida investīciju risku. Arī Latvijā ir samērā liels skaits cietušo - mazie investori, kuri pirms gada aizgājuši no nekustamā īpašuma tirgus, bet tagad piedzīvo zaudējumus fondos. Vispārējais negatīvais fons informatīvajā laukā ietekmē pircējus gan pasaulē, gan Baltijā un Rīgas mikrorajonos, skaidro "Ober Haus" speciālisti.