Ar grozījumiem paplašināts kompetento iestāžu loks, kas ir tiesīgas kontrolēt noteikumu izpildi, paredzot pašvaldības policijas iesaisti šajā darbā.
Latvijā kārtību, kādā ierobežojama un kontrolējama prostitūcija, nosaka Ministru kabineta "Prostitūcijas ierobežošanas noteikumi", par kuru neievērošanu vainīgās personas saucamas pie atbildības likumā noteiktajā kārtībā.
Personai par prostitūcijas ierobežošanas noteikumu pārkāpšanu patlaban var uzlikt naudassodu līdz 250 latiem. Savukārt par minēto noteikumu atkārtotu pārkāpšanu persona ir saucama pie kriminālatbildības saskaņā ar Krimināllikuma 163.pantu, nosakot tai arestu vai piespiedu darbu vai uzliekot naudassodu līdz 50 minimālajām mēnešalgām.
Minētā naudassoda sankcija, pēc grozījumu projekta autoru domām, neatbilst šodienas ekonomiskajai un finanšu situācijai. Tas izraisa priekšnoteikumus tam, ka pārkāpējs, kas tiek sodīts ar spēkā esošo naudassodu, neizjūt soda piemērošanas mērķi, jo ienākumi, kas tiek iegūti no prostitūcijas ierobežošanas noteikumu pārkāpšanas, ir ievērojami lielāki nekā spēkā esošais naudassoda apmērs. Līdz ar to attiecīgajām personām rodas nesodāmības un visatļautības sajūta.
Turklāt patlaban nav iespējams saukt pie administratīvās atbildības juridisko personu, kas pārkāpj noteikumu nosacījumus.