Komentējot viņam tiesas noteiktos ierobežojumus, Lembergs sacīja, ka dažus no šiem ierobežojumiem var arī uzskatīt par Satversmē garantētās politiskās brīvības ierobežojumiem. Pamatojoties uz tiesas noteiktiem ierobežojumiem, piemēram, vakar viņš nav piedalījies pilsētas dzīvokļa mājas iedzīvotāju dalībnieku sapulcē.
"Vai šajā gadījumā netiek ierobežotas manas tiesības? Vai arī šāda mājas apsaimniekotājus sapulce ietekmē krimināllietas izmeklēšanu un kāds tam sakars ar manām apsūdzībām?" retoriski jautā Lembergs.
Aktuālajiem notikumiem un attīstības projektiem pašvaldībā Lembergs iespēju robežās sekojot. Lai gan viņš neizmanto internetu, informāciju Ventspils mēram pārsūta pa faksu. Arī kādas īpašas tikšanās ar pašvaldības vadītājiem neesot sarunātas.
Jau no šodienas Lembergs plānojot atvēlēt laiku, lai mierīgi apskatītu pilsētu, - jo pēdējā gada laikā, kopš viņš atrodas apcietinājumā un mājas arestā, viņš tikai žurnālu fotogrāfijās esot redzējis jaunizbūvētos objektus pilsētā.
Ventspils mērs Aivars Lembergs šodien pēc kārtējās tiesas sēdes ar acīm redzamu gandarījumu apstaigāja Ventspils Vecpilsētas tirgu, kur iegādājās zivju izstrādājumus. Viņš iegādājās vienu plaudi, stintes un kā dāvinājumu no kādas zivju tirgotājas saņēma kastīti ar ķilavām.
Iepērkoties Lembergs labprāt dalījās zivju pagatavošanas receptēs ar klātesošajiem žurnālistiem.
Kā novēroja LETA, Lembergs pārvietojas ar apvidus automašīnu "Lexus 300", pats to vada un viņu nepavada apsardze.
Jau ziņots, ka pagājušajā nedēļā Kurzemes apgabaltiesa atcēla Ventspils mēram Aivaram Lembergam noteikto mājas arestu, ar šo lēmumu atceļot Ventspils tiesas 25.janvāra lēmumu, ar kuru Lembergam noteiktais mājas arests netika mainīts.
Ventspils tiesa saglabāja līdz šim Lembergam noteiktos ierobežojumus tikties ar konkrētu personu loku un tuvoties noteiktiem objektiem. Šajā daļā lēmums nav mainīts.
Pēc tiesas lēmuma paziņošanas Lemberga atbalstītāji viņu sveica ar ziediem un ovācijām.
Kā aģentūrai LETA iepriekš apgalvoja Organizētās un citu nozaru specializētās prokuratūras prokurors Juris Juriss, Kurzemes apgabaltiesa Lembergam noteikusi citus ierobežojumus, kuri pēc būtības ir krietni smagāki nekā līdzšinējā mājas aresta gadījumā.
Lembergs no 2007.gada 14.marta atradās apcietinājumā, bet no 10.jūlija tiesa viņam noteica drošības līdzekli - mājas arestu.
Kā ziņots, kriminālprocess, kas tiek dēvēts par Ventspils amatpersonu lietu, tika sākts 2005.gada 3.oktobrī, pamatojoties uz pārbaudes materiāliem par Ventspils amatpersonu iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem.
No šī kriminālprocesa tika izdalīts cits, kura gaitā 2006.gada 20.jūlijā Ventspils mēram uzrādīta apsūdzība kukuļņemšanā vairākkārt sevišķi lielā apjomā, noziedzīgi iegūtas naudas legalizēšanā un amatpersonai ar likumu noteikto ierobežojumu pārkāpšanā, jo viņš kā kukuli esot pieņēmis AS "Kālija parks" dibinātājas Šveicē reģistrētās kompānijas "Multinord AG" akcijas un par tām viņam izmaksāti naudas līdzekļi.
Savukārt pamatlietas gaitā pagājušā gada 14.martā prokuratūra Lembergam izvirzīja apsūdzību par kukuļņemšanu vairākkārt sevišķi lielā apjomā, ja tas saistīts ar kukuļa izspiešanu, par naudas legalizēšanu vairākkārt un lielā apjomā, kā arī par to, ka viņš nedeklarēja tādas īpašumtiesības, kas deva pastarpinātu ietekmi AS "Latvijas kuģniecība".
Lembergs uzskata, ka prokuratūras izvirzītās apsūdzības nav pamatotas, turklāt izmeklētāju rīcībā viņš saskata politiskus motīvus.
Viņa dēls Anrijs tiek turēts aizdomās par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu un citas mantas legalizēšanu atkārtoti, lielā apmērā un organizētā grupā, kā arī par to, ka viņš atbalstīja valsts amatpersonas, kas ieņem atbildīgu stāvokli, piedalīšanos mantiskā darījumā mantkārīgā nolūkā, kurai tas saistībā ar dienesta stāvokli ar likumu aizliegts.
AS "Ventspils nafta" padomes loceklis Mamerts Vaivads, uzņēmēji Krists Skuja un Laimonis Junkers, komandītsabiedrības "Ventspils ekspedīcija loģistika KS" darbiniece Gita Grasmane un advokāts Gints Laiviņš-Laivenieks tiek turēti aizdomās par naudas legalizēšanu organizētā grupā, atkārtoti un lielā apjomā. Savukārt Ventspils uzņēmēju Ansi Sormuli tur aizdomās par naudas legalizēšanu lielā apjomā un par atbalstu kādai amatpersonai ņemt kukuļus un piedalīties mantiskos darījumos, kas tai aizliegti ar likumu.
Arī viņi visi savu vainu iepriekš nolieguši.