Janvārī saslimšanas gadījumu skaits, rēķinot uz 100 000 iedzīvotāju, bija 6,18, savukārt pērn - 5,84.
Vīrushepatīts ir vīrusu ierosinātas infekcijas slimības, kuras norit ar dažādas pakāpes aknu bojājumiem. Atkarībā no vīrusa, kas izraisa slimību, izšķir vairākus hepatīta veidus, no kuriem izplatītākie ir A hepatīts, B hepatīts, C hepatīts, norāda AIDS profilakses centrs.
Gan 2008.gada janvārī, gan pērn janvārī visvairāk cilvēki bija inficējušies tieši ar hronisko C hepatītu. Šogad inficēto skaits bija par 13% samazinājies. Proti janvārī ar hronisko C hepatītu inficējušies bija 97 cilvēki, bet pērn janvārī - 111.
Turpretī ar C hepatītu janvārī inficējās desmit cilvēki, bet pērn janvārī - septiņi. Tas nozīmē, ka šogad inficēto skaits ar C hepatītu pieaudzis par 43%.
Ar A hepatītu janvārī inficējās desmit cilvēki, bet pērn janvārī - viens. Tas nozīmē, ka šogad inficēto skaits ar A hepatītu pieaudzis par 900%.
Savukārt ar B hepatītu šogad inficējās deviņi cilvēki, bet pērn janvārī - astoņi. Tas nozīmē, ka šogad inficēto skaits ar B hepatītu pieaudzis par 13%.
Vīrushepatīta C infekcijas izraisītājs izplatās ar asinīm. Visbiežāk ar vīrushepatītu C cilvēki inficējas, injicējot narkotiskās vielas, lietojot kopīgas šļirces, pārlejot asinis, kā arī seksuālo kontaktu laikā.
SVA norāda, ka eksistē vairāki hepatīta C vīrusu veidi. Vīruss ir ļoti mainīgs, tādēļ ārstēšana ne vienmēr ir veiksmīga. Dažiem cilvēkiem hepatīts C ir ļoti nopietna saslimšana ar smagiem aknu bojājumiem, bet citiem tā norit vieglākā formā, un viņi nejūtas slimi.
Visbiežāk hepatīts C pāriet hroniskā formā. Lielākā daļa cilvēku pēc C hepatīta pārslimošanas paliek vīrusa nēsātāji uz visu atlikušo mūžu un var inficēt citus. 80% hepatīta C nēsātājiem, kuriem konstatēti aknu bojājumi, laika gaitā var attīstīties hronisks aknu iekaisums un/vai aknu ciroze vai aknu vēzis. Taču, pareizi ārstējoties, ievērojot diētu un režīmu, stāvokli var ievērojami uzlabot. Līdz šim vēl nav radīta vakcīna, kas nodrošinātu profilaktisku aizsardzību pret C hepatītu.
Vīrushepatīta A infekcijas izraisītājs organismā nonāk caur muti - tiek apēsts - ar inficētu ūdeni, pārtikas produktiem, ar netīrām rokā, kā arī orālā seksa laikā.
Vīrushepatīts B ir izplatītākais vīrushepatītu paveids, kas izplatās ar asinīm un citiem ķermeņa šķidrumiem (asarām, siekalām). Galvenais slimības izplatības avots ir ar dažādām hepatīta B formām slimi cilvēki, tostarp šī vīrusa nēsātāji. Cilvēks var nezināt, ka ir inficējies vai to, ka ir šī vīrusa nēsātājs. Aptuveni 50% hepatīta B vīrusa nēsātāju nezina, ka ir šī vīrusa nēsātāji un var inficēt citus cilvēkus - seksuālo partneri, ģimenes locekļus.