Šādu viedokli Latvijas Televīzijas raidījumā "Labrīt, Latvija!" pauda iekšlietu ministrs Mareks Segliņš (TP).
"Ja vajadzēs, policija ir gatava lietot spēku un ieviest kārtību, un tas tiks izdarīts, taču policijas uzdevums nav dzenāt cilvēkus Brīvības pieminekļa pakājē," sacīja Segliņš, uzsverot, ka "tas nav vajadzīgs" un no konfrontācijas ir iespējams izvairīties.
"Ja vienā laikā vienā vietā ļaus pulcēties diametrāli pretēju uzskatu cilvēkiem, tā būs klaja bezatbildība," sacīja Segliņš. "Cilvēkiem ir tiesības pulcēties un paust savu viedokli, taču nekur nav teikts, ka viņiem savs viedoklis jāpauž vienā un tajā pašā dienā."
Arī Kārtības policijas priekšnieks Valdis Voins telekompānijas LNT raidījumā "900.sekundes" norādīja, ka atsevišķus pieteiktos gājienus vajadzētu aizliegt.
"Ja cilvēki grib paust savu viedokli par sociālām problēmām, ir citas dienas, kuras tam ir daudz piemērotākas par 16.martu," sacīja Voins, norādot, ka konfrontācija nemazināsies, bet gan tikai pieaugs. "Arī 9.maijs pamazām sāk izvērsties par kaujas lauku, kur jāiesaistās lieliem policijas spēkiem."
Viņš arī norādīja, ka 16.martā plānots izvietot barjeras, lai pasākumu laikā ierobežotu kustību pa Brīvības pieminekļa laukumu, un pieteiktie pasākumi varētu notikt netraucēti. "Gājēju kustība pa ietvi netiks ierobežota," sacīja Voins.
Kā ziņots, šodien Rīgas domes Sapulču, gājienu un piketu pieteikumu izskatīšanas komisija lems par gājieniem, kas notiks 16.martā, informēja Rīgas pašvaldības izpilddirektora preses sekretārs Uģis Vidauskis.
Kā pastāstīja Vidauskis, komisijas sēde tiks lemts, kad, cikos un kādi gājieni notiks 16.martā.
Kā ziņots, Rīgas domē ir saņemti pieci pieteikumi no personām un organizācijām, kas vēlas rīkot gājienus un sapulces 16.martā.
Jau pērn 21.novembrī savu pieteikumu iesniedza Nacionālā spēka savienība, bet, tā kā šī partija nav pārreģistrējusies, tai rīkot gājienu ir atteikts.
16.martā gājienu no Doma laukuma līdz Brīvības piemineklim vēlas rīkot organizācija "Daugavas vanagi Latvijā".
Privātpersona Jurijs Kotovs vēlas no plkst.11 līdz 13.30 pie Brīvības pieminekļa 16.martā rīkot sapulci par sociālajām problēmām un denacionalizēto namu iedzīvotāju stāvokli.
Pieteikumu sapulcei pie Okupācijas muzeja 16.martā no plkst.10 līdz 11 iesniedzis Igors Šiškins un "Gustava Celmiņa centrs", kuri vēlas pieminēt brīvības cīnītājus.
Rīgas izpilddirektors ir informējis Šiškinu, ka viņam kā administratīvi sodītai personai likums liedz uzņemties atbildību par publiska pasākuma norisi.
29.februārī - "pēdējā likumā paredzētajā dienā" - pieteikumu iesniedza Latvijas Antifašistiskā komiteja, kura no plkst.9.45 līdz 10.45 vēlas nolikt ziedus pie Brīvības pieminekļa "nacisma upuru piemiņai".
Visi saņemtie iesniegumi par vēlmi 16.martā rīkot publiskus pasākumus ir nodoti izvērtēšanai drošības struktūrām, kurām jāsniedz atzinums, vai nepastāv reāls apdraudējums sabiedrības interesēm.
Kā aģentūrai LETA iepriekš sacīja Drošības policijas priekšnieka palīdze Kristīne Apse-Krūmiņa, Drošības policijas rīcībā ir informācija, ka uz 16.marta pasākumiem, iespējams, ieradīsies pasākuma atbalstītāji, kā arī tā pretinieki no kaimiņvalstīm, iespējams, arī no citām Eiropas valstīm.
Latvijā un pasaulē » Ziņas
Segliņš: Jāizvairās no pretēju uzskatu cilvēku grupu konfrontācijas 16.martā
LETA, 07.03.2008. 08:40
Izsniedzot atļaujas gājienu rīkošanai 16.martā, Rīgas domei rūpīgi jāizvērtē visa Valsts policijas un Drošības policijas sniegtā informācija, lai izvairītos no diametrāli pretēju uzskatu cilvēku grupu satikšanās vienuviet.
Lasi vēl...