ASV sievietes par līdzvērtīgu darbu saņem par 22,4% mazāk nekā vīrieši, Kanādā - par 27,5% un Paragvajā - par 31,3%.
"Šis ziņojums detalizēti parāda, kādā apmērā sievietes saskaras ar diskrimināciju attiecībā uz vienlīdzīgu atalgojumu ar vīriešiem, veicot to pašu darbu," norādīja ITUC prezidente Šarana Berova.
Tomēr dažās valstīs sievietes saņem lielāku atalgojumu - Bahreinā sieviešu atalgojums vidēji bija par 40% lielāks nekā vīriešu un Katarā un Kostarikā - par 2,2% lielāks.
Situācija Bahreinā daļēji ir skaidrojama ar nelielo nodarbināto sieviešu skaitu, bet tās sievietes, kas strādā, pārsvarā ir ļoti labi izglītotas, ļoti profesionālas un ieņem labāk apmaksātus darbus, teikts ziņojumā.
Eiropā vīrieši saņem vidēji par 14,5% lielāku atalgojumu, bet šī starpība pēdējo desmit gadu laikā samazinās, pavēstīja ITUC.
Vismazākā atalgojuma atšķirībā Eiropā ir Maltā - 3%, bet vislielākā Igaunijā - 25%, kam seko Vācija ar 22% un Somija, Lielbritānija un Austrija ar 20%.
Latvijā sievietes vidēji saņem par 16% mazāk nekā vīrieši, turklāt kopš 2004.gada šis rādītājs ir pieaudzis par diviem procentpunktiem.
ITUC arī norāda uz faktu, ka bieži vien arī labas izglītības iegūšana nenodrošina sievietēm vienlīdzīgu atalgojumu un dažos gadījumos atalgojuma atšķirība pat pieaug.
Atalgojuma atšķirība mēdz būt mazāka starp arodbiedrībās ietilpstošiem darbiniekiem, bet palielinās jomās, kurās dominē sievietes, - kā veselības aprūpe, izglītība vai sociālais darbs.