FP vadītāja sacīja, ka neatklās ne fizisko personu vārdus, ne vairāk nekā 100 reāli darbojošos uzņēmumu nosaukumus, kas shēmā iesaistīti, lai nekavētu izmeklēšanu.
Sabiedrībai šo personu vārdi varētu tikt darīti zināmi pēc aptuveni gada, jo tieši tik ilgu laiku varētu prasīt FP veiktā izmeklēšana šajā lietā.
Vakar finanšu policija izņēmusi aptuveni 60 000 latu skaidrā naudā un aizturējusi naudas līdzekļus norēķinu kontos bankās. Precīzu līdzekļu apjomu Švecova nenosauca, sakot, ka tas patlaban tiek precizēts.
Par nelegāli iegūtajiem līdzekļiem personas iegādājušās vērtīgus nekustamos īpašumus, kā arī luksus auto. Vienā konkrētā gadījumā iegādāta tāda modeļa mašīna, kādas Latvijā reģistrētas tikai desmit, skaidroja FP amatpersona.
Aģentūra LETA jau ziņoja, ka noziedzīgā grupa 2007.gada nogalē legalizējusi 6,5 miljonus latu noziedzīgā ceļā iegūtus līdzekļus.
Grupējums naudas atmazgāšanu īstenojis visā Latvijas teritorijā. Grupējumā ir iesaistītas aptuveni 10 personas un tā pakalpojumus izmantoja gandrīz 100 Latvijas uzņēmumi, to starpā ir arī Latvijā labi pazīstami uzņēmumi, informē VID.
VID norāda, ka šie uzņēmumi paralēli savai legālajai darbībai veica virkni aizdomīgu darījumu un ievērojamus naudas pārskaitījumus buferorganizācijām, kas atradās "naudas atmazgāšanas" organizatoru tiešā kontrolē, kur no šiem uzņēmumiem ienākušajiem finanšu līdzekļiem tika vairakkārt mainīta piederība un veiktas citas darbības noziegumu pēdu un naudas noziedzīgās izcelsmes slēpšanai.
Vēlāk šie finanšu līdzekļi nonāca "fiktīvo uzņēmumu" un bezpajumtnieku kontos gan Latvijas, gan ārvalstu kredītiestādēs.
Pārskaitītie finanšu līdzekļi no kredītiestāžu kontiem tika izņemti skaidrā naudā un atgriezti uzņēmumiem, kas sākotnēji šos finanšu līdzekļus pārskaitīja.
Izmantojot šādu darījumu shēmu tika nodrošināta "aplokšņu algu" maksāšana, luksusa klases automašīnu un nekustamo īpašumu iegāde, kā arī citu darījumu veikšana, izvairoties no nodokļu nomaksas.
Šobrīd Finanšu policijas pārvalde ir uzsākusi jau trīs kriminālprocesus, kuru ietvaros Rīgā, Valmierā un Jūrmalā ir veiktas kopā 16 kratīšanas, kā rezultātā trīs personas ir aizturētas un ievietotas īslaicīgās aizturēšanas izolatoros.
Tāpat atsavināti vairāk nekā 60 000 latu skaidrā naudā, kā arī dokumenti, kas apliecina noziedzīgu darījumu veikšanu, dažādu uzņēmumu zīmogi un citi lietiskie pierādījumi.
Pēc izmeklēšanas gaitā iegūtās informācijas analīzes pabeigšanas un visu pierādījumu izvērtēšanas VID lems par nodokļu aprēķinu veikšanu uzņēmumiem, kas ir izmantojuši šo noziedzīgo shēmu.
Lai netraucētu izmeklēšanas gaitai pagaidām plašāka informācija netiks sniegta, uzsver VID.