Rīgas Centrāltirgū ziediem atvēlētajā galerijā valda pamatīga drūzma, un aktīvi tiek pirkti dažādi ziedi, lielākoties tulpes, taču liels pieprasījums ir arī pēc rozēm un mimozām, interese tiekot izrādīta arī par pūpolzariem.
Aģentūras LETA aptaujātie vīrieši, kuri tirdziņā iegādājās ziedus, atzina, ka ar tiem grasās sveikt savas savas sievas un draudzenes, daži arī plānojot pārsteigt meitas. Vairāki vīrieši tirgū ieradušies kopā ar dēliem, lai "sagādātu priecīgu pārsteigumu māmiņām".
Ziedus iegādājas arī sievietes. Kā aģentūrai LETA pastāstīja viena no ziedu pircējām, viņa vēlas pasniegt tulpes savai draudzenei, lai "remdētu viņas sirdssāpes nejauko vīriešu dēļ".
Ziedu pārdevējas aģentūrai LETA stāstīja, ka patlaban visvairāk tiek pirktas tulpes, savukārt dienas novakarē lielākais pieprasījums tiek prognozēts pēc rozēm un citiem dārgākiem ziediem, jo tad "vīrieši dodas pie dāmām ar dāvanām, kurām piestāv vērtīgākas puķes."
Kā novēroja aģentūra LETA, aktīva ziedu tirdzniecība notiek Marijas un Satekles ielas krustojumā, kur pārsvarā iegādājas tulpes, kuras maksā no 50 līdz 70 santīmiem gabalā.
Rosība manāma arī Saktas ziedu tirdziņā, kur gandrīz pie katras tirgotavas grozās pa kādam vīrietim. Kā prognozēja pārdevējas, vairāk vīriešu varētu parādīties tad, kad "būs izgulēts piektdienas vakara reibonis".
Aktīva ziedu iegāde sākusies jau vakar, jo šodien ir brīvdiena, taču daudzi vīrieši vēlējušies apsveikt darba kolēģes, stāstīja ziedu tirgotājas. Tāpat daudzi vīrieši ziedus iegādājoties iepriekšējā dienā, lai jau no paša rīta savu mīļoto varētu "apbērt ar rozēm".
Jau ziņots, ka šodien daudzviet pasaulē un pēc 17 gadu pārtraukuma arī Latvijā tiek svinēta Starptautiskā sieviešu diena, kuras pirmsākumi meklējami pirms 98 gadiem.
1910.gadā Kopenhāgenā 2.starptautiskajā sociālistiskajā sieviešu konferencē pēc Klāras Cetkinas ierosinājuma tika nolemts 8.martā svinēt Starptautisko sieviešu dienu kā solidaritātes dienu cīņā par sieviešu līdztiesību ekonomiskajā, sociālajā un politiskajā jomā.
Sieviešu cīņa par savām tiesībām aizsākās jau krietni agrāk - 1857.gada 8.martā, kad Ņujorkas tekstilrūpniecības strādnieces devās ielās, lai paustu protestu pret zemajām algām un 14 stundu darba dienu.
1908.gada 8.martā Ņujorkas sociāldemokrātiskā sieviešu organizācija organizēja masveida mītiņu, kura pamatdoma bija aizsargāt sieviešu tiesības. Tūkstoši sieviešu devās Manhetenas ielās, lai pieprasītu lielāku darba samaksu, aizliegtu bērniem strādāt un iegūtu balss tiesības vēlēšanās.
Eiropā Starptautisko sieviešu dienu sāka svinēt kopš 1911.gada, Austrumeiropā - kopš 1913.gada. 1977.gadā ANO pieņēma rezolūciju, kurā tiek pausta vēlme, lai visas tās dalībvalstis 8.martu par godu cīņai par sieviešu tiesībām pasludina par Starptautisko sieviešu dienu.
Bijušajā Padomju Savienībā 8.marts bija kļuvis par "sarkano tulpju dienu", kad siltumnīcā uzziedināta tulpe un kāda sīka dāvaniņa tika visām sieviešu kārtas būtnēm - no bērndārzniecēm līdz veco ļaužu pansionātu iemītniecēm. Kopš 1966.gada līdz PSRS sabrukumam tā bija arī brīvdiena.
Latvijas Saeima 2007.gada 24.maijā pēc vairāku gadu pretestības pieņēma grozījumus likumā "Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām", nosakot, ka 8.martā tiek svinēta Starptautiskā sieviešu diena.