Pilsētiņas iedzīvotāji svin karnevāla sezonas beigas un lielā gavēņa sākumu ar pamatīgu kauju galvenajā ielā. Ieroči, ar ko cilvēki uzbrūk viens otram, ir vairāk nekā 1500 kilogrami miltu, kas iekrāsoti ar pārtikas krāsvielu un sapakoti mazās paciņās.
Apbruņojušies ar aizsargbrillēm un īpašiem tērpiem, turklāt arī apklājot savas mājas ar plastmasas plēvi, kaimiņi kļūst par pretiniekiem, un neviens nav pasargāts.
Tradīcija kļuvusi tik populāra, ka tagad tajā piedalās ne tikai vietējie, bet arī atbraucēji no visām Grieķijas malām.
"Šī ir vienreizēja pieredze," sacīja Atēnu iedzīvotāja Joanna.
"Mēs šurp braucam katru gadu. Šī ir sena tradīcija, un šādi par tradīcijām uzzina mūsu bērni," pastāstīja Ahilejs Venturiss, kurš miltu kaujās piedalījās kopā ar saviem bērniem.
Kaujas sākas ar govju zvanu zvanīšanu, bet vietējie iedzīvotāji, sadalījušies divās komandās, iziet ielās, metot pretiniekiem ar miltiem.
Daudzi sabraukušie vērotāji turas drošā attālumā, lai izvairītos no miltu uzbrukumiem, savukārt pēc šī pasākuma pilsētiņas iedzīvotāji dienām nodarbojas ar ielu tīrīšanu.
Tiek uzskatīts, ka rituāls aizsācies 1801.gadā, kad Galaksidi iedzīvotāji meta izaicinājumu saviem osmaņu valdniekiem, sarīkojot aizliegtu karnevālu - noklājot savas sejas ar pelniem un dejojot pilsētas ielās. Galu galā pelni tika aizvietoti ar miltiem, un tā radās miltu karš, kas kā populāra tradīcija saglabājies līdz mūsdienām.