Svētdiena, 17.Novembris 2024. » Vārdadienas svin: Uga, Hugo, Uģis;

Valdība nākamnedēļ izšķirsies starp diviem "Lattelecom" privatizācijas variantiem

LETA, 28.03.2008. 14:40

Nākamnedēļ, 1.aprīlī, kārtējā valdības sēdē Ministru kabinets izšķirsies par piemērotāko telekomunikāciju uzņēmuma "Lattelecom" privatizācijas variantu, šodien pēc ārkārtas valdības sēdes informēja premjers Ivars Godmanis (LPP/LC).

Viņš atklāja, ka koalīcijas partneriem būs jāpieņem politisks, koleģiāls lēmums par atbalstu vienam no diviem iespējamiem privatizācijas variantiem.

Viens variants paredz valstij un Skandināvijas koncernam "TeliaSonera" piederošās 100% "Lattelecom" daļas kopīgi pārdot izsolē un pēc veiksmīgas izsoles "TeliaSonera" tiktu pārdotas valstij piederošās "Latvijas Mobilā telefona" (LMT) daļas.

Savukārt otrs variants, par kuru tiks lemts, ir satiksmes ministra Aināra Šlesera (LPP/LC) piedāvātais akciju apmaiņas variants.

Kā ziņots, Šlesera ierosinājums paredz, ka Skandināvijas koncernam "TeliaSonera" piederošos 49% "Lattelecom" daļu varētu pārņemt Latvijas valstij piederošais "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" (LVRTC), bet skandināvi pretī saņemtu LVRTC kontrolētos 23% LMT daļu, kā arī iespēju nopirkt 5% LMT daļu, kas ar Privatizācijas aģentūras starpniecību pieder valstij, un 23% LMT daļu, kas pieder "Lattelecom".

Līdz ar to "Lattelecom" pilnībā nonāktu valsts kontrolē, bet "TeliaSonera" iegūtu 100% LMT daļu.

Kā ziņots, 11.martā valdība nevienojās par atbalstu kādam no līdz šim piedāvātajiem "Lattelecom" privatizācijas piedāvājumiem un jautājuma izskatīšana tika atlikta.

Jau no pagājušā gada otrās puses aktīvi tiek risināts jautājums par "Lattelecom" un LMT privatizāciju, taču valdība joprojām nav spējusi izšķirties par konkrētu privatizācijas modeli.

Pirmie privatizēt uzņēmumu pieteicās uzņēmuma vadība un darbinieki, par "Lattelecom" izpirkšanas darījuma finansētāju izvēloties ASV investīciju kompānija "The Blackstone Group". Realizējot šo shēmu, "Lattelecom" vadība privatizācijas rezultātā faktiski iegūtu 2,49% kapitāla, darbinieki ar visu rezervi - 5%, bet "Blackstone" - 92,51%, savukārt valsts ieņēmumi no šī darījuma varētu sasniegt 435 miljonus latu. Valdība šo privatizācijas shēmu noraidīja.

Vēlāk "TeliaSonera" izteica valdībai piedāvājumu par visu LMT un "Lattelecom" kapitāldaļu iegādi un kā iespējamo summu Karlbergs nosauca 500 miljonus latu. Tos "TeliaSonera" būtu gatava maksāt par 51% "Lattelecom", kam pieder 23% LMT daļu, un 28% LMT daļu, kas vēl pieder valstij. Tomēr arī šo priekšlikumu valdība šā gada 12.februārī noraidīja.

"The Blackstone Group" iepriekš ir pieļāvusi iespēju iegādāties 49% "Lattelecom" daļu par 142 miljoniem latu.

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV