Kāds vīrietis piedāvājis vienai no aizdomās turamajām, kas tobrīd strādājusi elektrotehnikas veikalā, slēgt līgumus ar "GE Money" par naudas aizdevumiem. Par katru līgumu sievietei piedāvāta samaksa. Pēc kāda laika krāpniekiem pievienojās vēl viena tā paša veikala darbiniece un kāds apsargs. Pasu kopijas krāpnieki ieguvuši, izmantojot personīgos kontaktus no kāda bijušā augstskolas darbinieka.
Pēc kāda laika, beidzoties pasu kopijām, ar krāpšanu nodarbojās vairs tikai minētā pārdevēja un sākotnējais shēmas virzītājs. Atkal tika sameklēts kāds vīrietis, kurš spējis sagādāt jaunas pasu kopijas. Pastāv iespējamība, ka pēdējais "piegādātājs" nemaz nav nojautis par to, ka tiek iesaistīts krāpnieciskās darbībās.
Pienākot aizdevumu atmaksas termiņam, "GE Money" izsūtījis pasu kopiju reālajiem īpašniekiem paziņojumus par nenomaksātu rēķinu. Šos rēķinus liela daļa adresātu nemaz nav saņēmuši, jo krāpnieki pārsvarā norādījuši pašu izdomātas adreses.
Tā kā visos līgumos figurējusi viena un tā pati persona - veikala pārdevēja, "GE Money" vērsies policijā, kas, sazinājusies ar pasu kopiju patiesajiem īpašniekiem, noskaidrojusi, ka neviens no viņiem reāli nav slēdzis līgumus ar "GE Money." Īsā laikā krāpniece tika aizturēta un drīz pēc tam arī pārējās shēmā iesaistītās personas.
Viens no aizdomās turamajiem ilgstoši lieto narkotiskās vielas un jau četrreiz bijis sodīts. Pārējie līdz šim krimināli sodīti nav.
Kopumā uzsākti 48 kriminālprocesi, aizturētas sešas personas. No uzsāktajiem kriminālprocesiem 31 apvienots vienā lietvedībā, un paredzams, ka tuvākajā laikā šai lietai tiks pievienotas vēl 17 epizodes.
Šobrīd visi kriminālprocesi šajā lietā apvienoti vienā lietvedībā pēc Krimināllikuma 177.panta 3.daļas par krāpšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā vai ja to izdarījusi organizēta grupa.
Visiem aizdomās turamajiem piemērotais drošības līdzeklis nav saistīts ar apcietinājumu, turpinās izmeklēšana.
Kopumā ar "GE Money" noslēgti aptuveni 80 līgumi.