Termiņš pagarināts līdz šā gada 20.jūlijam.
Ģenerālprokuratūra ar lūgumu pagarināt pirmstiesas izmeklēšanas termiņu tiesā vērsās pagājušajā nedēļā.
Jau ziņoja, ka Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa 9.janvārī apmierināja iepriekš prokuratūras izteikto ierosinājumu un šo termiņu pagarināja uz trim mēnešiem jeb līdz 20.aprīlim.
Izmeklēšanas termiņa pagarinājums tiek lūgts kriminālprocesā, kas 2006.gada jūlijā tika izdalīts no tā dēvētās Ventspils amatpersonu krimināllietas. Izdalītajā lietā 2006.gada 20.jūlijā Lembergam tika uzrādīta apsūdzība kukuļņemšanā, noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanā un amatpersonai noteikto ierobežojumu pārkāpšanā. Šī apsūdzība pamatā saistīta ar aizdomām par viņa tiešu saikni ar AS "Kālija parks" Šveicē reģistrēto līdzīpašnieci "Multinord AG".
Iepriekš lūgums tika izteikts, jo 20.janvārī minētajā daļā Ventspils amatpersonu lietas beidzās Kriminālprocesa likumā noteiktais pirmstiesas izmeklēšanas termiņš - 18 mēnešu no brīža, kad lietā iesaistītām personām tiek celta apsūdzība un noteikti piespiedu līdzekļi - kontu un īpašumu arests, pārvietošanās ierobežojumi. Lūgums attiecās uz izmeklēšanu, kas saistīta ar Lemberga patiesās ietekmes noskaidrošanu Ventspils uzņēmumos, iepriekš rakstīja laikraksts "Diena".
Jau ziņots, ka kriminālprocess, kas tiek dēvēts par Ventspils amatpersonu lietu, tika sākts 2005.gada 3.oktobrī, pamatojoties uz pārbaudes materiāliem par Ventspils amatpersonu iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem.
No šī kriminālprocesa tika izdalīts cits, kura gaitā 2006.gada 20.jūlijā Ventspils mēram uzrādīta apsūdzība kukuļņemšanā vairākkārt sevišķi lielā apjomā, noziedzīgi iegūtas naudas legalizēšanā un amatpersonai ar likumu noteikto ierobežojumu pārkāpšanā, jo viņš kā kukuli esot pieņēmis AS "Kālija parks" dibinātājas Šveicē reģistrētās kompānijas "Multinord AG" akcijas un par tām viņam izmaksāti naudas līdzekļi.
Savukārt pamatlietas gaitā šā gada 14.martā prokuratūra Lembergam izvirzīja apsūdzību par kukuļņemšanu vairākkārt sevišķi lielā apjomā, ja tas saistīts ar kukuļa izspiešanu, par naudas legalizēšanu vairākkārt un lielā apjomā, kā arī par to, ka viņš nedeklarēja tādas īpašumtiesības, kas deva pastarpinātu ietekmi AS "Latvijas kuģniecība".
Lembergs uzskata, ka prokuratūras izvirzītās apsūdzības nav pamatotas, turklāt izmeklētāju rīcībā viņš saskata politiskus motīvus.
Viņa dēls Anrijs tiek turēts aizdomās par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu un citas mantas legalizēšanu atkārtoti, lielā apmērā un organizētā grupā, kā arī par to, ka viņš atbalstīja valsts amatpersonas, kas ieņem atbildīgu stāvokli, piedalīšanos mantiskā darījumā mantkārīgā nolūkā, kurai tas saistībā ar dienesta stāvokli ar likumu aizliegts.
AS "Ventspils nafta" padomes loceklis Mamerts Vaivads, uzņēmēji Krists Skuja un Laimonis Junkers, komandītsabiedrības "Ventspils ekspedīcija loģistika KS" darbiniece Gita Grasmane un advokāts Gints Laiviņš-Laivenieks tiek turēti aizdomās par naudas legalizēšanu organizētā grupā, atkārtoti un lielā apjomā. Savukārt Ventspils uzņēmēju Ansi Sormuli tur aizdomās par naudas legalizēšanu lielā apjomā un par atbalstu kādai amatpersonai ņemt kukuļus un piedalīties mantiskos darījumos, kas tai aizliegti ar likumu.
Arī viņi visi savu vainu iepriekš nolieguši.
Ar brīvības atņemšanu saistīts drošības līdzeklis ilgstoši bija piemērots tikai Ventspils mēram, bet iepriekš vēl vairāki šajā lietā aizdomās turamie uz dažādiem termiņiem bijuši apcietināti vai aizturēti uz vairākām diennaktīm.