Parakstu vākšanas nodrošināšanai Latvijā izveidotas 622 parakstu vākšanas vietas, kas strādās četras stundas dienā, arī brīvdienās un svētku dienās. 43 parakstu vākšanas vietas izveidotas ārvalstīs - Latvijas vēstniecībās, ģenerālkonsulātos un konsulātos, un būs atvērtas pārstāvniecību vadītāju noteiktajos darba laikos.
Parakstu vākšanā piedalīties drīkst visi balsstiesīgie Latvijas pilsoņi, sākot no 18 gadu vecuma. Vēlētājiem, kuri par likuma iesniegšanu parlamentā parakstījušies pie notāriem, atkārtoti jāparakstās nav. Viņu paraksti tiks pieskaitīti kopējam likumprojekta atbalstītāju skaitam.
Lai parakstītos, vēlētājam nepieciešama derīga Latvijas pilsoņa pase, kurā tiks izdarīta atzīme par dalību parakstu vākšanā.
Vēlētāji, kuri veselības stāvokļa dēļ nevar ierasties parakstu vākšanas vietā, var pieteikt parakstu vākšanu savā atrašanās vietā. Pieteikumi iesniedzami pašvaldības vēlēšanu komisijai vai tuvākajā parakstu vākšanas vietā līdz 14.maija plkst.12.
Savukārt parakstu vākšanu vēlētāju atrašanās vietās vēlēšanu komisijas organizēs pēdējā parakstu vākšanas dienā, 15.maijā.
Noskaidrot parakstu vākšanas vietu adreses un darba laikus iespējams pašvaldībās, CVK interneta mājaslapā "www.cvk.lv", kā arī no 16.aprīļa līdz 15.maijam zvanot uz CVK uzziņu tālruni 67049999. Parakstu vākšanas vietu adresēm un darba laikiem jābūt publicētiem arī pašvaldību izdotajos laikrakstos vai, ja tāda nav, - citā vietējā laikrakstā.
Likumprojekts "Grozījums likumā "Par valsts pensijām"" tiks iesniegts parlamentā, ja to atbalstīs ne mazāk kā viena desmitā daļa no pēdējās Saeimas vēlēšanās balsstiesīgo pilsoņu skaita jeb vismaz 149 064 vēlētāji.
Likumprojektu "Grozījums likumā "Par valsts pensijām"" šā gada 18.februārī CVK iesniedza biedrība "Sabiedrība citai politikai un tiesiskai valstij" kopā ar Pensionāru un senioru partiju, un tad par likumprojekta ierosināšanu bija parakstījušies 11 989 vēlētāji.
Iesniegtais likumprojekts paredz grozīt likuma "Par valsts pensijām" 34.punktu, nosakot, ka līdz 2009.gada 31.decembrim vecuma pensijas minimālais apmērs nevar būt mazāks par valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu, kuram attiecībā no apdrošināšanas stāža piemēroti koeficienti 3, 3,5, 4 vai 4,5.
Ja Saeima iesniegto likumprojektu pieņems bez labojumiem, tas stāsies spēkā. Savukārt tautas nobalsošana būs jārīko tikai tajā gadījumā, ja Saeima likumprojektu noraidīs vai pieņems ar labojumiem.