Austrālijas Nacionālās universitātes garīgās veselības centra veiktā pētījumā 1999.gadā iztaujātas 2500 sievietes vecumā no 20-24 gadiem, un pēc tam sievietes iztaujātas vēlreiz 2003. un 2007.gadā.
Tām sievietēm, kas otrajā vai trešajā intervijā gaidīja mazuli, loģikas un atmiņas uzdevumu rezultātos nebija nekādas būtiskas atšķirības no iepriekšējām intervijām.
"Tāpat nebija būtiskas atšķirības starp sievietēm grūtniecības stāvoklī un pārējām. Tas patiešām rada jautājumu, kāpēc sievietes grūtniecības stāvoklī uzskata, ka viņām ir problēmas ar atmiņu, jo, pēc mūsu rīcībā esošajiem datiem, tas tā nav," norādīja pētījuma vadītāja profesore Helēna Kristensena.
Viņa minēja, ka sievietes visdrīzāk aizmāršībā vaino grūtniecību tāpēc, ka tajā laikā visvairāk domā par gaidāmo mazuli.
Savukārt pētījumos ar grauzējiem atklājies, ka žurku mātītēm pēc pēcnācēju nākšanas pasaulē daudz labāk veicas vairākas darbības vienlaikus, labirintu pārvarēšana un mazinās to satraukums un bailes, piebilda Kristensena.
"Žurku smadzenēs grūtniecības laikā notiek ievērojamas izmaiņas, līdz ar to varētu secināt, ka grūtniecības laikā sievietes drīzāk ir daudz spējīgākas, nekā tad, kad viņas nav stāvoklī," skaidroja profesore.