Otrdiena, 24.Decembris 2024. » Vārdadienas svin: Ieva, Ādams;

"Greenpeace" piedāvā plānu klimata izmaiņu un ekonomiskās krīzes izbeigšanai

LETA--AFP, 27.10.2008. 16:45

Vides aizsardzības organizācija "Greenpeace" pirmdien prezentējusi "praktisku plānu", kurš ne tikai uzlabošot pasaules enerģētikas struktūru un apturēšot klimata izmaiņas, bet arī palīdzēšot izbeigt globālo finanšu krīzi.
"Greenpeace" piedāvā plānu klimata izmaiņu un ekonomiskās krīzes izbeigšanai
Agresīva investēšana atjaunojamās enerģijas ražošanā un energoefektivitātē varētu radīt 360 miljardus dolāru (197,64 miljardu latu) vērtu industriju, kas saražotu pusi pasaules elektrības, teikts Berlīnē prezentētajā "Greenpeace" un Eiropas Atjaunojamās enerģijas padomes (EREC) pētījumā.

Tas par 18 triljoniem dolāru samazinātu izdevumus degvielai nākotnē, ļautu siltumnīcas efektu izraisošo gāzu emisijas apjomam samazināties pēc augstākā punkta sasniegšanas 2015.gadā un līdz 2050.gadam samazinātu vidējo oglekļa dioksīda izmešu daudzumu uz vienu cilvēku no pašreizējām četrām tonnām līdz vienai tonnai.

"Īpaši kontekstā ar šodienas ekonomisko nestabilitāti investēšana atjaunojamās enerģijas tehnoloģijās ir tikai uzvarošs scenārijs: tā ir uzvara enerģijas drošībai, uzvara ekonomikai un uzvara klimatam," paziņoja "Greenpeace".

Organizācija paziņoja, ka to visu var sasniegt arī tad, ja Ķīnai, Indijai un citām attīstības valstīm ir pieejama tām nepieciešamā enerģija.

"Tādas valstis kā Ķīna un Indija ir izdevīgā pozīcijā, lai izmantotu milzīgās investīciju iespējas, kuras dod enerģētikas revolūcija," sacīja "Greenpeace" starptautiskās programmas direktors G.Anantapadmanabans.

Jaunattīstības valstu iebildumi ir klupšanas akmens globālajiem centieniem noteikt emisiju samazināšanas mērķus. Tās apgalvo, ka solījumu izteikšana par energoefektivitāti un pāreju uz atjaunojamiem enerģijas resursiem bremzēs to izkļūšanu no nabadzības. Ķīna un Indija aicina attīstītās valstis uzņemties vadošo lomu oglekļa dioksīda izmešu daudzuma ierobežošanā, savukārt ASV un Japāna saka, ka arī šiem industriālajiem gigantiem ir jāpiekrīt saistošiem ierobežojumiem.
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV