Pirmdiena, 18.Novembris 2024. » Vārdadienas svin: Doloresa, Aleksandrs;

Zinātnieki: Vēlīnas maltītes neveicina aptaukošanos un aspirīns neārstē paģiras

LETA--REUTERS, 18.12.2008. 17:30

Vēlīnas maltītes neizraisa svara pieaugumu un aspirīns nekādā veidā nepalīdz pret paģirām, noskaidrojuši amerikāņu zinātnieki.
Zinātnieki: Vēlīnas maltītes neveicina aptaukošanos un aspirīns neārstē paģiras

Indiānas universitātes Medicīnas skolas zinātnieku komanda Reičela Vrēmena un Ārons Kerols jau vairākus gadus pievērsušies tautā un pat medicīniskajās aprindās populāru mītu pārbaudīšanai, lielu daļu no tiem apgāžot.

"Zinātniskās patiesības meklējumos pat plaši pazīstamie medicīniskie uzskati ir rūpīgi jāpārbauda. Gadu mijas brīvdienas rada papildus iespēju pārbaudīt medicīniskos uzskatus, kas saistīti ar šo gada laiku," sava pētījuma noslēgumā raksta zinātnieki.

Vrēmena un Kerols pārskatīja agrāk veiktus zinātniekos pētījumus un meklēja internetā pierādījumus, kas atbalstītu vai apgāztu populārus uzskatus, piemēram, ka par Ziemassvētku zvaigzni dēvētās puķes puansetijas ir indīgas. Izrādās, ka tomēr nav.

Daudzi vecāki uzskata, ka cukurs no saldumiem, šokolādes un limonādēm bērnos izraisa hiperaktivitāti, tomēr zinātniskos pētījumos noskaidrots, ka tā nav patiesībā.

"Neskatoties uz to, ko vecāki domā, cukurs nav vainojums pie bērna nekontrolējām aktivitātēm," norāda zinātnieki.

Vrēmena un Kerols arī nav atraduši nekādus pierādījumus populāram uzskatam, ka mielošanās vēlu vakaros izraisa svara pieaugumu.

"Laiks, kad cilvēks ēd, nav tik būtisks svara izmaiņu izraisīšanā, bet gan kaloriju daudzums, ko cilvēks uzņem dienas laikā. Tomēr mielošanās vēlu vakarā mēdz būt neprātīga, uzņemot ar kalorijām bagātu ēdienu. Pirms gulētiešanas labāk izvairīties no neveselīgas pārtikas, tomēr nav īpaši jāsatraucas, ja vakariņu laiks atbīdījies vēlāk vakarā," norāda zinātnieki.

Kaut arī plaši uzskatīts, ka Ziemassvētkos un citos svētkos vairāk cilvēku nolemj darīt savai dzīvei galu, tam nav atrasti nekādi zinātniski pierādījumi. Pārskatot zinātniskus pētījumus no visas pasaules, atklājies, ka pašnāvības biežāk tiek izdarītas siltajos vasaras mēnešos. Kāpēc tā, zinātniekiem nav izdevies noskaidrot.

Vrēmera un Kerols arī apgāzuši uzskatu, ka cilvēks lielāko daļu ķermeņa siltumu zaudē caur galvu, tāpēc aukstā laikā nepieciešams valkāt siltas cepures. Tomēr eksperti norāda, ka lielā aukstumā ķermenis atdziest caur jebkuru atklātu ķermeņa daļu, tāpēc ir tik pat svarīgi valkāt siltus zābakus un cimdus.

Nav atrasti arī nekādi zinātniski pierādījumi, kas apstiprinātu daudzo un dažādo paģiru ārstēšanas metožu efektivitāti.

"Meklējot internetā, var atrast neskaitāmus padomus, kā novērst vai ārstēt paģiras, sākot no aspirīna un banāniem līdz iesala ekstraktam un ūdenim. Tomēr nav nekādu zinātnisku pierādījumu, kas apstiprinātu jebkādu no šīm metodēm paģiru novēršanai vai ārstēšanai," raksta zinātnieki.

Vienīgais veids, kā novērst paģiras, ir ievērot mērenību alkohola lietošanā.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV