Mūziķi bieži runā par to, kas ietekmējis viņu daiļradi, Džesijs Kuks saka, ka tā ir īpaša vieta Dienvidfrancijas Kamargā. Šeit, Arlā viņa tēvs, pensionēts kinorežisors, pavadīja savas dzīves pēdējos 10 gadus. Arī šeit Džesijs pavadīja daudzas vasaras brīvlaikus, klejojot pa čigānu pilnajām ielām, uzsūcot atmosfēru un klausoties flamenko grupas “Gipsy Kings” solistā Nikolā Reijes (Nicolas Reyes), kas dzīvoja kaimiņos blakus durvīs.
Dzimis Parīzē 1964.gadā, puika sāka trinkšķināt rotaļu ģitāru jau 3 gadu vecumā, cenšoties atdarināt ģitārista Manitas de Plata mīmiku, kas arī dzīvoja Kamargā. Šī čigānu ģitāras leģenda, kas palika slavena, pateicoties savai draudzībai ar Pikaso, atstāja vislielāko iespaidu uz jauno Džesiju. Pēc vecāku šķiršanās puika devās līdzi mātei un māsai uz Kanādu, kur viņa bija dzimusi. Drīz viņa atklāja agrīnas muzikālas dotības savā dēlā, kas dabīgi turpinājās mācībās Eli Kassner Guitar Academy. „Apkārtējie bieži lietoja šo terminu „virtuozs” bērnībā”, Džesijs atceras gandrīz vai kaunēdamies, „Es neesmu pārliecināts. Viennozīmīgi nebiju no tiem bērniem, kas būtu pielipis skatuvei un saviļņotu pūli. Es biju pārāk nedisciplinēts, nekad neatkārtoju uzdoto arpedžo. Vienmēr spēlēju to, ko gribēju spēlēt. Es ātri iemācījos un tad izbaudīju to.” Neformālas džema sesijas mājās pie tēva un dalība ikgadējā Sentmarīdelamēras (Saintes Maries de la Mer) čigānu mūzikas festivālā palīdzēja noslīpēt meistarību. Starp Arlu un mātes lauku mājām pilsēta Toronto šķita galaktikas attālumā. Tur viņš turpināja klasiskās un džeza ģitārspēles studijas pašās prestižākajās mūzikas skolās, ko pēcāk centās aizmirst, iegremdējoties čigānu mūzikas daiļrades tradīcijās, kuras nepierakstot tiek nodotas no paaudzes paaudzei. Šī pretrunīgā divējādā pieredze vēlāk tika dāsni atlīdzināta, izpaužoties viņa daudzpusīgajā muzikālajā gaumē. Tā ir skaidri un nepārtraukti redzama kaislē pētīt un sapludināt, kas ir palīdzējusi radīt to skaņu un pārliecību, ko viņš dod mums uz skatuves šodien. Kopš pirmsākumiem Kuks ir ierakstījis sešus studijas albūmus un apceļojis pasauli, iepazīstot pasaules mūzikas tradīcijas, kuras ir sajaucis savā neatkārtojamā stilā, ko sauc par rumbas flamenko. Papildus pārpildītajiem koncertiem un dalībai prominentos festivālos, viņš ir iesildījis tādas zvaigznes kā B.B. Kings, Reijs Čārlzs (Ray Charles) un Diāna Krolla (Diana Krall).
Džesijam ir neskaitāmas starptautiskas godalgas, bet ne jau tās ir viņa dzinulis. Tieši uzstāšanās koncertos ļauj asinīm straujāk ritēt un savos 43 gados viņš ir tikai savas ceļa sākumā.
Koncertu organizē MusicHUB, kas specializējas augstvērtīgas mūzikas producēšanā un koncertu rīkošanā. Šogad rīkoto koncertu vidū ir bijuši gan Tomijs Emanuēls, gan Stefens Benets, gan Otmārs Lieberts, gan gruzīnu etno džeza dīva Nino Katamadze & INSIGHT.
Biļetes uz koncertu nopērkamas Biļešu servisa kasēs un mājas lapā.
http://www.jessecook.com
http://www.myspace.com/jessecook
http://www.youtube.com/watch?v=a-dUbcYIZio&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=3oZAhGRLpiU&feature=player_profilepage
Mūzika » Koncerti
Rīgā koncertu sniegs flamenko ģitārists Džesijs Kuks
Inese Mihasjonoka, 20.10.2009. 11:48
Pirmo reizi Baltijā ar vienīgo koncertu Rīgā savas Eiropas tūres ietvaros 27. novembrī plkst. 19.00 Stradiņa AULĀ uzstāsies Džesijs Kuks (Jesse Cook) ar savu grupu. Šogad viņš saņēmis sudraba godalgu kā labākais flamenko ģitārists (Acoustic Guitar magazine Player’s Choice Award). Zelts, bez šaubām, tika viņa elkam leģendārajam Pako de Lukija (Paco de Lucia), bet bronza – Vincentam Amigo (Vincente Amigo).
Lasi vēl...